گلس‌نود زمان دقیق رویداد آتی هاوینگ بیت کوین (BTC) را در حدود ۱۳۰ روز آینده، دقیقاً در ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ پیش‌بینی کرده است. پس از پیش‌بینی دقیق ۴۵ هزار دلاری Matrixport، اکنون تمرکز سرمایه‌گذران بر دیدگاه گلس‌نود در مورد مسیر قیمت بیت کوین، به ویژه با وجود عوامل صعودی تأثیرگذار در چشم‌انداز ارزهای دیجیتال است.

از آنجایی که دو رویداد مهم در سال ۲۰۲۴ رخ می‌دهد، تمرکز سرمایه‌گذران بر این است که کدام یک به عنوان محرکی برای صعود بیت کوین عمل می‌کند. یک رویداد مهم تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین است که می‌تواند حرکت تازه‌ و نقدینگی زیادی را به بازار تزریق کند.

رخداد بسیار مهم بعدی هاوینگ بیت کوین می باشد که همه بی صبرانه منتظر آن هستند. البته کارشناسان نسبت به به این رویدادها هشدارهایی داده‌اند. حال سوالی که مطرح می‌شود این است: آیا با این هاوینگ که در پیش است قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار خواهد رسید یا نه ؟

با بررسی چرخه‌های قیمتی گذشته، متوجه می‌شویم که رسیدن بیت کوین به ۶۹۰۰۰ دلار پس از هاوینگ سال ۲۰۲۰، تحت تأثیر عوامل چندوجهی قرار گرفته بود. سیاست‌های پولی فدرال رزرو در دوران همه‌گیری کرونا و ورود تأثیرگذار تسلا به بیت ‌کوین، نقش‌های اساسی در این رشد ایفا کردند.

در ابتدا تسلا سرمایه‌گذاری معادل ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین انجام داد و BTC را به عنوان یک راه پرداخت برای خرید محصولات خود عنوان کرد. البته به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی، پرداخت از طریق بیت کوین در تسلا تعلیق شد. از آنجایی که ذخایر BTC تسلا به میزان قابل توجهی کاهش یافت و اکنون کمتر از ۱۰۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد، این موضوع می‌تواند اثرات خاص خود را بر این ارز دیجیتال داشته باشد. در مقابل، تداوم انباشت بیت کوین توسط مایکرواستراتژی نشانه خوبی برای سرمایه‌گذاران است.

اگرچه هاوینگ بیت کوین در بحث کاهش تورم آن اهمیت دارد، اما تأثیر متقابل بین سیاست‌های مالی جهانی و تصمیمات شرکت‌های بزرگ تصویر ظریف‌تری از مسیر قیمت بیت کوین را ترسیم می‌کند.

از نظر قیمت، رشد اخیر بیت کوین در هفته گذشته ادامه نیافت. علی‌رغم کاهش شدید ۱۰ درصدی، بیت کوین در محدوده ۴۰۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰ دلار در نوسان است. از سوی دیگر، تجزیه و تحلیل درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که پس از افزایش چشمگیر ۶۵ درصدی بیت کوین از ۲۷۰۰۰ دلار در اکتبر، ۸۶۰ میلیون دلار BTC به صرافی‌ها واریز شده که نشان‌دهنده برداشت سود توسط سرمایه‌گذاران است.

منبع: coinpedia.org

لینک مطلب : هاوینگ یا تایید صندوق‌های ETF ؟ کدام باعث رشد بیت کوین می شود