به گفته دیوید دوونگ، مسئول تحقیقات در Coinbase، عوامل متعددی می‌توانند باعث پیشرفت بازارهای ارز دیجیتال در سه ماهه دوم سال شوند. با این حال، ممکن است اثرات مثبت تا نیمه دوم آوریل مشهود نباشد.

به گفته دوونگ، با وجود تعطیلات اخیر ایالات متحده و تعدیل‌های مالی شرکت‌ها، بازار ارز دیجیتال ثبات شگفت‌انگیزی از خود نشان داده است. با این حال، پیش بینی می‌شود نزدیک شدن فصل مالیاتی می‌تواند سرمایه‌گذاران را به فروش دارایی‌های خود سوق دهد و به طور بالقوه باعث کاهش قیمت شود.

دوونگ معتقد است که نوسانات اخیر بازار به این دلیل است که مردم در حال شرط‌بندی مخاطره‌آمیز روی سهام MicroStrategy و بیت‌کوین هستند. اما او امیدوار است؛ زیرا برخی از مشکلاتی که قبلاً مردم را نگران می‌کرد در حال از بین رفتن هستند. این می‌تواند عملکرد بازار ارزهای دیجیتال را بهتر کند.

تجزیه و تحلیل دوونگ، همچنین به پویایی عرضه و تقاضای بیت کوین بر اساس دو رویداد کلیدی اشاره می‌کند: رویداد هاوینگ و فرآیند بررسی محصولات مالی جدید مانند ETFهای بیت کوین.

به طور خاص، او فکر می‌کند که پایان دوره بررسی ETFهای بیت کوین توسط موسسات مالی بزرگ، همراه با ادامه علاقه نهادی، می‌تواند تقاضا برای بیت کوین را افزایش دهد.

در سمت عرضه، انتظار می‌رود که رویداد هاوینگ با کاهش نرخ ورود بیت‌کوین جدید به بازار، بر پویایی عرضه تأثیر بگذارد. اگر تقاضا ثابت بماند یا رشد کند، قیمت بیت کوین به طور بالقوه می‌تواند افزایش یابد.

منبع خبر: cryptobriefing

لینک مطلب: بهبود یافتن بازارهای ارز دیجیتال در سه ماهه دوم سال