FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

فراتر از سودی که شرکت هوش تجاری و نرم افزاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در چند هفته اخیر دیده است، استراتژی بیت کوینی آن است که به خوبی جواب داده. طبق گزارش‌ها، سهام شرکت مایکرواستراتژی (MSTR) از زمان اتخاذ این استراتژی به اوج بی‌سابقه‌ای رسیده است.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، بنیانگذار و رئیس شرکت حامی بیت کوین مایکرواستراتژی، نموداری را به اشتراک گذاشته که عملکرد MSTR را از ۱۰ آگوست ۲۰۲۰، زمانی که مایکرواستراتژی استراتژی بیت کوین را پذیرفت، نشان می‌دهد. این نمودار نشان می‌دهد که سهام MSTR نسبت به شاخص S&P ۵۰۰، نزدک، طلا، نقره، اوراق قرضه و حتی خود بیت کوین، بهتر عمل کرده است.

شرکت مایکرواستراتژی هم اکنون برترین صاحب غیرکریپتویی ارز دیجیتال بیت کوین به حساب می آید که بعد از آخرین خرید خود، در حال حاضر تقریبا ۱۷۴۵۳۰ عدد بیت کوین دارایی دارد. استراتژی بیت کوینی این شرکت، در سال ۲۰۲۰ درست پس از همه‌گیری کووید-۱۹ که دنیای تجارت را تکان داد، اتخاذ شد. از آن زمان تاکنون، مایکرواستراتژی دائماً این ارز دیجیتال پرچمدار را خریداری کرده است. یک بخش خیلی مهم این کار این می باشد که این شرکت تا به حال بیت کوین های خود را نفروخته است و نگه داشته است.

هفته پیش، آدام بک، رئیس ارشد شرکت بلاک استریم (Blockstream) عنوان کرد که کارشناسان متوجه افزایش مداوم بیت کوین مایکرواستراتژی شده‌اند. پیشنهاد عملی بک به سرمایه‌گذاران در آن زمان این بود که آنها سهام مایکرواستراتژی را بخرند.

مایکل سیلور در حالی که عملکرد سهام مایکرواستراتژی را در برابر بیت کوین و سایر دارایی‌های مالی عمده به نمایش گذاشت، گفت که استاندارد بیت کوین را بپذیرید. نموداری که سیلور به اشتراک گذاشته، نشان می‌دهد که MSTR از آگوست ۲۰۲۰ تاکنون ۳۸۵ درصد رشد کرده در حالی که ارزش بیت کوین ۲۷۴ درصد افزایش یافته است. این دو (بیت کوین و سهام مایکرواستراتژی) به مراتب از نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی S&P ۵۰۰ پیشی گرفته‌اند که رشد ۳۷ درصدی را ثبت کرده است. از سوی دیگر، سهام نزدک موفق به رشد ۳۱ درصدی شده است.

استراتژی جالب بیت کوینی

سایر دارایی‌هایی که معمولاً با بیت کوین مقایسه می‌شوند، از جمله طلا، نقره و اوراق قرضه، همگی سقوط کرده‌اند و در سمت قرمز نمودار قرار دارند که نشان‌دهنده کاهش ارزش آنها در طول زمان است. نگاهی اجمالی به این مطلب، حکم سیلور را تأیید می‌کند که می‌گوید «بیت‌کوین قوی‌تر است.»

منبع : coingape.com

لینک مطلب : استراتژی جالب بیت کوینی مایکرواستراتژی و فراتر از آن