کیوساکی سرمایه‌گذاری در بیت کوین و فلزات گران‌بها را توصیه می‌کند. وی همچنین باور دارد افرادی که دارایی خود را پس‌انداز می‌کنند بازنده هستند.

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب مالی پدر پول‌دار و پدر فقیر، از دارایی‌هایی مانند بیت کوین، طلا و نقره حمایت کرد. وی دلیل این امر افزایش تورم دانست و گفت تورم تهدید برای بدتر شدن استانداردهای زندگی در سطح جهان است.

قیمت طلا در بحبوحه تضعیف ارزش ارزهای بیات روند بهبودی ثابت خود را حفظ کرده است. قیمت طلا در حال حاضر از 2000 دلار در هر اونس عبور کرد. کیوساکی به عنوان یک حامی بزرگ اکوسیستم بیت کوین، در X (توئیتر سابق) خود به دنبال کننده‌های خود توصیه کرد تا در معرض ارزهای فیات قرار نگیرند. وی همچنین این ارزها را سیستم پول جعلی نامید.

کیوساکی همچنین افرادی که دارایی‌های خود را پس‌انداز می‌کنند را بازنده دانست و گفت:

بازنده نباش. تا دیر نشده از سیستم پول جعلی خارج و وارد بیت کوین، طلا و نقره شوید.

وی دولت بیدار را مقصر این افزایش تورم دانست و گفت:

من از این افزایش قیمت‌های تورم شوکه شدم. خدا را شکر که پول زیادی دارم اما با این حال دلم برای کسانی که در تقلای حقوق و دستمزد هستند می‌سوزد. من برای افرادی که نمی‌توانند هزینه‌های غذا، اجاره و سوخت خود را بپردازند و همچنین نمی‌توانند در طلا، نقره و بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند ناراحت هستم.

کیوساکی تمام دارایی‌های فیات خود را به بیت کوین و فلزات گران‌بها انتقال داد و گفت که رهبران به ما اهمیت نمی‌دهند و اقدامات آنان فقط موجب جنگ و فقر می‌شود. وی در 20 اکتبر پیش‌بینی کرد که قیمت طلا به 2100 دلار خواهد رسید. همچنین افزود که در آینده نزدیک قیمت طلا نزدیک به 3700 دلار افزایش می‌یابد.

کیوساکی با توجه به مسائل ژئوپلیتیکی که روند جهانی را تهدید می‌کند در آگوست 2023 پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار خواهد رسید.

وی در ادامه ‌پیش‌بینی خود گفت، اگر بازار سهام و اوراق قرضه سقوط کند؛ قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار افزایش خواهد یافت. همچنین طلا و نقره نیز به ترتیب به 75 و 65 هزار دلار افزایش می‌یابند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: آینده بیت کوین، طلا و نقره از دیدگاه رابرت کیوساکی