بیت کوین و ETNهای اتریوم در ماه می در بورس اوراق بهادار لندن عرضه خواهند شد.

حرکت بورس لندن برای ثبت بیت کوین و ETNهای اتریم در بحبوحه چالش‌ها و کاهش فعالیت‌های معاملاتی در بورس صورت گرفته است.

بر اساس اطلاعیه این صرافی که امروز منتشر شد، بورس لندن (LSE) که محل استقرار سهام‌های برجسته (بلوچیپ) است، در تاریخ 28 می، بیت‌کوین و اسکناس‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETNs) را عرضه خواهد کرد.

آخرین اقدام پس از آن صورت گرفت که این صرافی اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال جاری پذیرش درخواست‌های ETNهای کریپتو را آغاز خواهد کرد.

بورس لندن (LSE) تایید کرد، شرکت‌هایی که علاقه‌مند به ثبت اوراق قرضه تبادلی بیت‌کوین و اتریوم خود در بازار جدید بورس لندن هستند، می‌توانند از تاریخ 8 آوریل، درخواست خود را به شرکت بورس لندن ارسال کنند.

LSE خاطرنشان کرد: با تاریخ راه‌اندازی تعیین شده، ناشران زمان لازم برای برآورده کردن الزامات فهرست و تهیه اسناد لازم، از جمله دفترچه‌ای که نیاز به تایید از سوی اداره رفتار مالی (FCA) دارد، خواهند داشت. هدف صرافی این است که در روز اول به حداکثر تعداد ناشران اجازه مشارکت بدهد.

برای در نظر گرفتن عرضه اولیه، ناشران باید تا 15 آوریل یک نامه دقیق و یک پیش‌نویس بروشور پایه ارسال کنند که مطابقت آنها با الزامات ذکر شده در برگه اطلاعات Crypto ETN را نشان دهد. تأیید FCA از این دفترچه‌ها برای فهرست شدن ETN‌ها در بازار اصلی و فهرست رسمی الزامی است.

LSE تصریح کرد که صادرکنندگانی که معیارهای لازم را ندارند یا مهلت‌ ارسال و تایید را از دست بد‌هند، نمی‌توانند در راه‌اندازی بازار ETN Crypto LSE شرکت کنند.

مانند صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)، ETNها نیز در سبدی از دارایی‌ها قرار می‌گیرند. با این حال، این دو در ساختار متفاوت هستند. ETF مانند سبدی از سهام یا سایر دارایی‌هایی است که تا حدی مالک آن هستید. اما ETN بیشتر شبیه یک اوراق بهادار بدون وثیقه است که توسط یک بانک صادر شده است.

بانک از عواید آن برای سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی استفاده می‌کند که شاخص خاصی را دنبال می‌کنند. ارزش ETN منعکس کننده عملکرد آن دارایی‌ها است.

وقتی یک سهم ETF می‌خرید، بخشی از دارایی‌های پایه را به‌دست می‌آورید. در حالی که خرید یک ETN به معنای قرض دادن پول خود به بانک در ازای یک سند است که بر اساس شاخص پایه وعده بازدهی می‌دهد.

بر اساس مقررات FCA، بازار بیت کوین و ETNهای اتریوم فقط به «سرمایه‌گذاران حرفه‌ای» محدود خواهد شد. این بدان معناست که فقط مؤسسات اعتباری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مجاز به فعالیت در بازارهای مالی خواهند بود، این در حالی است که سرمایه‌گذاران خرد حذف می‌شوند.

پیشنهادی برای افزایش سود بیشتر؟

بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ، LSE با چالش‌هایی مواجه است که موقعیت آن را به عنوان یک مرکز مالی پیشرو تهدید می‌کند. تعداد شرکت‌های فهرست شده در LSE به طور چشمگیری کاهش یافته است، به طوری که سال 2023 بدترین سال برای عرضه اولیه سهام از سال 2009 بوده است.

علاوه بر این، فعالیت تجاری در LSE در مقایسه با سطوح قبل از بحران به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

این گزارش افزود که LSE از مبادلات رقبای جهانی عقب افتاده است. عوامل متعددی از جمله تغییر در ترجیحات سرمایه‌گذاران، رقابت با سایر مبادلات و چشم انداز نظارتی به این مبارزه کمک کردند. با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی، بازار دارایی دیجیتال یک فرصت پررونق برای LSE ارائه می‌کند.

اگر صرافی بتواند یک محیط تنظیم شده و امن برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند، این امر باعث جذب سرمایه‌گذاری و کمک به بریتانیا در حفظ برتری خود در اقتصاد دارایی دیجیتال می‌شود.

منبع: CRYPTOBRIEFING

لینک مطلب: عرضه بیت کوین و ETN های اتریوم در بورس لندن