پلتفرم NFT که Disney Pinnacle نام دارد اواخر امسال به صورت زنده عرضه خواهد شد.

دیزنی به همراه شرکت بلاکچین و شرکت متاورس Dapper Labs یک پلتفرم توکن غیرقابل تعویض (NFT) را ایجاد کرده است.

دیزنی شخصیت‌های کارتونی نمادین قرن گذشته خود را که در بازار NFT با نام Disney Pinnacle شناخته می‌شود را توکن می‌کند. این پلتفرم شامل نمادهایی از جمله Pixar و شخصیت‌های جنگ ستارگان خواهد بود. این پلتفرم‌ها به صورت منحصر به فرد به عنوان پین‌های دیجیتالی قابل تجارت شده‌اند. رهام قارگزلو مدیرعامل Dapper Labs گفت: «هواداران در هر نقطه می‌توانند پین‌های پوبا را روی تلفن خود دریافت کنند. همچنین بدون توجه به اینکه در کجا قرار دارند؛ می‌توانند فورا و ایمن با یکدیگر تجارت کنند.

پلتفرم NFT در اواخل سال جاری در اپ استور، گوگل پلی و وب راه‌اندازی خواهد شد. Disney Pinnacle بر اساس جریان بلاکچین لایه 1 و توسط آزمایشگاه Dapper ساخته شده است.

دیزنی در سال جاری به عنوان بخشی از یک طرح بازسازی گسترده برای کاهش هزینه‌های عملیاتی، به میزان 5.5 میلیارد دلار و اخراج 7000 پرسنل طی 2 ماه، بخش متاورس خود را قطع کرد. حدود 50 عضو در بخش متاورس بدون قرارداد کاری جدید باقی ماندند.

Dapper Labs در سال 2018 در ونکوور کانادا تاسیس شد. سپس این پلتفرم 15 میلیون دلار سرمایه را از خالق هنگ کنگ Web3 Brande Animoca دریافت کرد. Dapper Labs در جولای 2023 سومین دور اخراج کارکنان خود را اعلام کرد. این شرکت به دلیل برندهای NFT همچون CryptoKitties و NBA Top Shot شناخته می‌شود.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: راه اندازی پلتفرم NFT با Dapper Labs