CoinGecko را می‌توان به عنوان یک تجمیع کننده ارز دیجیتال توصیف کرد که برای ارزیابی کل بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. این پلتفرم بر بسیاری از مؤلفه‌ها مانند آمار توسعه‌ دهندگان، جایگاه اجتماعی، حجم و قیمت نظارت می‌کند. نرم افزار آن به عنوان منبع بی طرف از داده‌های لحظه‌ای عمل می‌کند. به غیر از وبسایت، این ابزار در دستگاه‌های اندروید و iOS نیز موجود است و از 15 زبان پشتیبانی می‌کند.

صفحه اصلی وبسایت تمیز و منظم است. اگرچه اطلاعات زیادی نمایش داده می‌شود اما درهم ریخته نیست. در بالای صفحه، می‌توانید بخش‌های مختلفی مانند «ارزهای دیجیتال»، «صرافی‌ها»، «NFT» و «DeFi» را ببینید و در مورد هر کدام که علاقه‌مند هستید کاوش کنید.

نوار جستجو که استفاده از آن بسیار راحت است در بالا قرار دارد و جستجوی ارزهای دیجیتال یا پروژه‌های خاص را آسان می‌کند. در بخشی از صفحه امکان جستجوی چشمی وجود دارد، بدین معنا که ارزهای مختلف به شکل گزینه‌هایی ظاهر می‌شوند و در مواقعی که نمیدانید چگونه نام ارز مورد نظرتان را بنویسید این امکان بسیار کارآمد است.

صفحه اصلی CoinGecko

پس از آن که نام ارزی را جستجو کردید، نمودار قیمت آن در مرکز صفحه قرار می‌گیرد و عملکرد آن را در بازه‌های زمانی مختلف نشان می‌دهد. در زیر نمودار، داده‌های زیادی از جمله ارزش بازار، حجم معاملات، عرضه در گردش و غیره وجود دارد. این موضوع اهمیت زیادی دارد، چرا که داشتن همه این اطلاعات در یک مکان یا یک صفحه تصویر کاملی را به شما ارائه می‌دهد که بسیار کارآمد است.

همچنین برگه‌ای به نام “Market” وجود دارد که نشان می‌دهد کدام صرافی‌ها و با چه قیمت‌هایی ارز‌ها را معامله می‌کنند. سپس یک تب “Community” وجود دارد که در آن می‌توانید آخرین توییت‌ها، پست‌های Reddit و سایر فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط با ارز را ببینید. این برای درک احساسات جامعه پیرامون یک پروژه عالی است.

یکی از قسمتهای مهم، بخش “CoinGecko Earn” است. در اینجا، می‌توانید راه‌های مختلفی را برای کسب درآمد غیرفعال با ارزهای رمزنگاری شده، مانند سرمایه‌گذاری، وام‌دهی و محصولات کشاورزی بررسی کنید. فرآیند ثبت نام ساده است و فقط به آدرس ایمیل و رمز عبور نیاز دارد و نیازی به اطلاعات شخصی غیر ضروری نیست.

ایجاد یک حساب کاربری ساده است و فقط به آدرس ایمیل و رمز عبور نیاز دارد. پس از ورود به سیستم، کاربران به ویژگی‌هایی مانند داشبوردهای قابل تنظیم، آلارم قیمت و ردیابی سرمایه‌گذاری‌های انجام شده دسترسی پیدا می‌کنند.

CoinGecko امکانات مفید زبادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. جدای از فهرست‌بندی و پارامترهای ارزها، این ابزار تحلیل داده‌های بازار را امکان‌پذیر می‌کند. همچنین چارت‌ها و نمودارهای تعاملی، تاریخچه تغییرات قیمت و قیمت لحظه‌ای را نشان می‌دهند.

CoinGecko در میان کاربران مارکت از محبوبیت زیادی برخوردار است چرا که علاوه بر کامیونیتی خوب و داده‌های توسعه‌ دهنده، دارای رتبه اعتماد بالا بوده و حاوی اطلاعات NFT نیز است.

علاوه بر این، API ،CoinGeckoهایی (API مجموعه‌ای از پروتکل‌ها، روندها و ابزارهایی است که به نرم‌ افزارهای مختلف اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند) را ارائه می‌دهد که توسعه‌ دهندگان می‌توانند با ادغام آن با دیگر نرم افزارهای خود به اطلاعات گذشته و لحظه‌ای ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند. خدمات API ،CoinGecko نقاط پایانی را برای بازیابی داده‌های بازار ارزهای دیجیتال و تبادل داده‌ها و سایر اطلاعات مرتبط فراهم می‌کند.

CoinGecko همچنین منابع آموزشی فراوانی را از طریق بخش «CoinGecko Buzz» ارائه می‌کند، از جمله مقالات، راهنماها و ویدیوهایی که موضوعات مختلف ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهند.

پس از انتخاب یک ارز دیجیتال خاص، داده‌های زیادی به کاربران ارائه می‌شود، از جمله:

  • نمودارهای قیمت: نمایش‌های بصری عملکرد قیمت یک کوین در بازه‌های زمانی مختلف.
  • ارزش بازار: ارزش کل بازار یک ارز دیجیتال که با ضرب قیمت آن در عرضه در گردش (مقداری که در دسترس عموم است و خرید و فروش می‌شود) محاسبه می‌شود.
  • حجم معاملات: مقدار کل یک ارز دیجیتال معامله شده در یک بازه زمانی خاص.
  • عرضه در گردش: تعداد کل کوین‌های در گردش.
  • CoinGecko داده‌ها و تجزیه و تحلیل عمیق بازار را ارائه می‌دهد و کاربران را قادر می‌سازد تا تصمیمات آگاهانه بگیرند. این شامل:
  • Staking: کاربران می‌توانند با قفل کردن ارزهای خود در شبکه‌های شرط‌بندی شرکت کنند تا جوایزی کسب کنند.
  • Yield Farming: کاربران می‌توانند نقدینگی خود را در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) سرمایه‌گذاری کنند و در ازای آن سود کسب کنند.
  • وام دادن: کاربران می‌توانند ارزهای رمزنگاری شده خود را به وام گیرندگان قرض دهند و از دارایی‌های خود سود کسب کنند.

کاربران ثبت نام شده می‌توانند داشبورد خود را برای بررسی کوین‌های مورد علاقه خود شخصی‌سازی کنند، آلارم قیمت را فعال کنند و بر عملکرد ارزهای مورد نظر خود نظارت کنند.

CoinGecko پشتیبانی مشتری را برای کمک به کاربران در مورد هرگونه سؤال یا مشکلی که ممکن است با آن مواجه شوند ارائه می‌دهد. اگرچه گزینه‌های پشتیبانی ممکن است در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها محدود باشد، کاربران همچنان می‌توانند برای سوالات خود با پشتیبانی در تماس باشند و درخواست کمک کنند.

داده‌های جامع: CoinGecko اطلاعات گسترده‌ای در مورد ارزهای دیجیتال و پروژه‌ها ارائه می‌دهد و به کاربران در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک می‌کند.

رابط کاربر‌ پسند: طراحی سایت تمیز و قابل درک است و راهنمای سایت استفاده از آن را برای کاربران در تمام سطوح آسان کرده است.

ویژگی‌های مفید: از آلارم قیمت گرفته تا بررسی سبد ارزها، CoinGecko طیف وسیعی از ابزارها را برای مدیریت موثر سرمایه‌گذاری‌ها ارائه می‌دهد.

منابع مفید: بخش “CoinGecko Buzz” محتوای آموزشی ارزشمندی را برای کاربرانی که به دنبال گسترش دانش ارزهای دیجیتال خود هستند ارائه می‌دهد.

اطلاعات بیش از حد: فراوانی داده‌ها در CoinGecko ممکن است کاربرانی را که تازه وارد ارزهای رمزنگاری شده‌اند تحت فشار قرار دهد.

منحنی یادگیری: در حالی که پیمایش سایت آسان است، ناآشنایی با اصطلاحات و مفاهیم ارزهای دیجیتال ممکن است یک چالش باشد.

محدودیت در پشتیبانی مشتری: اگرچه مشتریان پشتیبانی می‌شوند، اما ممکن است برخی از کاربران گزینه‌های پشتیبانی را در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها محدود بدانند.

و معایب CoinGecko

CoinGecko تجربه مثبتی را برای کاربرانی که در حال ردیابی ارزهای دیجیتال هستند فراهم می‌کند و با وجود مزایایی چون رابط کاربر پسند، داده‌های جامع و منابع مفید، به عنوان یک ابزار ارزشمند برای پیمایش در دنیای دارایی‌های دیجیتال عمل می‌کند.

منبع مقاله: learncrypto

لینک مطلب: بررسی وبسایت CoinGecko