NEOM پروژه توسعه منطقه‌ای آینده عربستان سعودی با برندهای Animoca برای پیشبرد Web3 در منطقه با یک قرارداد سرمایه‌گذاری بالقوه 50 میلیون دلاری شریک شده است.

برندهای Animoca پلتفرم توسعه‌دهنده بازی‌های Web3 و صندوق سرمایه‌گذاری NEOM عربستان سعودی در 30 اکتبر از همکاری جدید خود برای توسعه Web3 در منطقه رونمایی کردند.

طبق این گزارش قرارداد جدید بین این دو پلتفرم، منجر به ایجاد قابلیت‌های خدمات سازمانی Web3 می‌شود. سرویس‌های Web3 برنامه‌ریزی شده در سطح جهانی اعمال خواهند شد. اگرچه این سرویس ابتدا برای پشتیبانی از پیشرفت‌های فناوری نوظهور در ریاض پایتخت عربستان سعودی و منطقه NEOM مستقر خواهد شد.

NEOM منطقه‌ای در شمال غربی عربستان سعودی بوده که در حال ساخته شدن به چیزی است که دولت آن را “آزمایشگاه زنده” برای جامعه‌ای جدید می‌نامد. پیش‌بینی شده که با فناوری نوظهور و مرکزی برای نوآوری ارتباط بیش از حد برقرار کند.

پلتفرم Animoca قصد دارد یک هاب در داخل NEOM برای حمایت از اکوسیستم محلی Web3 ایجاد کند. همچنین بخشی از برنامه بزرگتر عربستان سعودی “Sudi Vision 2030” برای افزایش تنوع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

مجید مفتی مدیر عامل صندوق سرمایه‌گذاری NEOM، در خصوص این توسعه اظهار داشت:

توسعه زیرساخت و فناوری Web3 نه تنها پایه و اساس پیشرفت فناوری و معماری NEOM خواهد بود بلکه پتانسیلی برای متحول کردن صنایع جهانی نیز دارد.

صندوق سرمایه‌گذاری NEOM پیشنهاد سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری در برندهای Animoca را داده است.

Web3 در منطقه

Yat Siu یکی از بنیان‌گذاران و رئیس اجرایی Animoca Brands، بخشی از چشم‌انداز خود برای اکوسیستم Web3 را ظهور یک فرا ملت جدید توصیف کرد. همچنین در خصوص این همکاری گفت:

اکنون NEOM به اولین منطقه‌ای تبدیل می‌شود که به طور کامل از قدرت بلاکچین استفاده می‌کند.

در سال‌های اخیر منطقه بزرگ خاورمیانه به سرعت پذیرش فناوری‌های نوظهور را تسریع کرده است. همچنین به غیر از پروژه NEOM، عربستان سعودی اخیرا با دانشگاه‌های چین برای توسعه یک سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عربی (Al) برای پردازش پرسش‌ها به زبان محلی خود شریک شده است.

OpenAl توسعه‌دهنده ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT، در 18 اکتبر همکاری خود را با گروه هلدینگ فناوری مستقر در دبی G42 به منظور تمرکز بر گسترش خاورمیانه اعلام کرد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: مشارکت NEOM عربستان با Animoca برای توسعه Web3