جزئیات شرکتی مبنی بر اینکه ظهور سولانا، نسبت به اتریوم، آنچه مایکروسافت در زمان ورود اپل به بازار تجربه کرد، را یادآوری می‌کند که استفاده از خرده‌فروشی و مزیت‌های معماری رو به رشد Solana را برجسته می‌کند.

Pantera Capital، یک شرکت متمرکز بر بلاک چین و رمزنگاری با بیش از 4.7 میلیارد دلار دارایی، تحت مدیریت (AUM)، به دلیل مزایای معماری و پذیرش رو به رشد زنجیره در این چرخه، سولانا را “سیستم عامل مک بلاک چین” نامیده است.

Pantera در جدیدترین نامه بلاک چین خود بیان می‌کند که رشد Solana نسبت به اتریوم یادآور رفتاری است که بازار رایانه‌های شخصی تجربه کرد، مانند زمانی که اپل با پشته یکپارچه عمودی خود، برای رقابت با برتری مایکروسافت در فضا بالا رفت. این شرکت تاکید می‌کند که بهینه‌سازی هر یک از عناصر Solana بخشی از نقشه راه تیم توسعه آنها و مشابه رفتار اپل با پشته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود در بالای سیستم عامل مک است.

این رویکرد مزایای متعددی را هم برای کاربران و هم برای توسعه دهندگان به ارمغان می‌آورد، از جمله بهبود تجربه کاربری به دلیل داشتن زنجیره L1 بدون نیاز به پل زدن. نوآوری سریع‌تر، به دلیل معماری یکپارچه آن؛ و با توجه به اینکه نقاط شکست و وابستگی کمتری دارد، امنیت را افزایش داده است.

 ویژگی‌های سولانا به ساخت برنامه‌هایی اجازه می‌دهد که در زنجیره‌های دیگری مانند اتریوم به سختی مستقر می‌شوند. به عنوان مثال، Pantera Capital به Drip اشاره می‌کند که از کارمزدهای پایین و تکنیک‌های فشرده‌سازی توکن غیر قابل تعویض برای ارائه آثار هنری به صورت رایگان به میلیون‌ها کیف پول بهره می‌برد.

همچنین، توانایی Solana برای میزبانی توزیع محتوا، Depin (شبکه‌های زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز) و CLOBs (کتاب‌های سفارش محدود مرکزی) را به دلیل کارمزد پایین و تراکنش‌های با تاخیر کم، برجسته می‌کند در نتیجه، استقبال از پذیرش شبکه بسیار رشد کرده است، به طوری که آدرس‌های منحصر به فرد از 14000 در اکتبر 2020 به تقریبا 1.34 میلیون افزایش یافته است. به همین ترتیب، ایجاد توکن و حجم مبادلات غیرمتمرکز به شدت افزایش یافته است.

پانترا در پایان گفت: «از آنجایی که اکوسیستم آن به تکامل و بلوغ ادامه می‌دهد، مزایای معماری و جامعه پر جنب و جوش سولانا به سوی آینده‌ای روشن اشاره می‌کند.»

منبع خبر: News.bitcoin.com

لینک منبع: سولانا “سیستم عامل مک بلاک چین”