صرافی کریپتو MEXC در پاسخ به فعالیت‌های تجاری غیرعادی تمام خدمات خود را برای وجوه مسدود و حساب‌ها را محدود کرد.

طبق گزارشات متعدد صرافی کریپتو MEXC حساب‌های چند معامله‌گر را مسدود و وجوه آن‌ها را ضبط کرده است. صرافی انگیزه خود از این کار را اقدام به فعالیت‌های تجاری غیرعادی بیان کرد.

کاربران MEXC از 16 دسامبر نسبت به این اقدام محدودیت حساب شکایت کرده‌اند. معامله‌گری با نام مستعار Vida از ضرر 92 هزار دلاری توکن تتر، علاوه بر سود حاصل طی 15 روز اخیر در بازار آتی MEXC خبر داد.

Vida افزود:

من با پشتیبان تماس گرفتم و اسناد لازم را ارسال کردم. سپس در روز دوم تمام وجوه موجود در حساب من به همراه سابقه سفارش کاملا پاک شد.

Vida اسکرین شات‌هایی را به اشتراک گذاشت که طی آن تیم پشتیبانی MEXC بیان کرده که سیستم کنترل ریسک آن‌ها مشکلی را در معاملات نشاده داده که توسط تیم صرافی ما بررسی شد.

صرافی MEXC در گزارشی بیان کرد:

در خصوص محدودیت‌های اعمال شده و مسائل مربوط به معاملات آتی دارایی‌ها، سیستم کنترل ریسک ما و پرسنل مربوطه بررسی کاملی انجام داده‌اند. طی بررسی‌ها متوجه فعالیت‌های تجاری غیرعادی در حساب‌های شما شدیم. در این خصوص ما اقدامات لازم برای جبران خسارات وارده را انجام داده‌ایم.

طی روزهای اخیر چندین معامله‌گر گزارش مشابهی را منتشر کرده‌‌اند.

شرایط خدمات MEXC می‌گوید که این صرافی حق بررسی هر گونه نقض توافقنامه را دارد. همچنین می‌تواند به طور یکجانبه تعیین کند که آیا کاربران توافقنامه را نقض کرده‌اند یا خیر. سپس اقداماتی را طبق مقررات مربوطه بدون رضایت یا اطلاع قبلی انجام می‌دهد.

نمونه‌ای از این اقدامات شامل مسدود کردن و بستن درخواست‌های سفارش، مسدود کردن حساب‌ها، گزارش حوادث به مقامات، انتشار تخلفات ادعایی و همچنین حذف هرگونه اطلاعات نقض‌کننده است.

MEXC یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال بوده که در سال 2018 تاسیس شد. دفتر مرکزی این صرافی در سیشل قرار دارد. همچنین طبق وب سایت صرافی خدمات تجاری در ایالات متحده، کانادا و چین در دسترس نیست. این صرافی بیش از 2 هزار جفت معامله را ارائه می‌دهد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: برخی از حساب‌های صرافی MEXC مسدود شد