خرید و فروش ارزهای دیجیتال یکی از اصلی‌ترین روش‌های کسب درآمد از آنهاست. یکی از ارزهایی که می‌توانید برای این موضوع در نظر گیرید، ارز دیجیتال آوه Aave می‌باشد که قصد داریم در این مقاله به نحوه خرید و فروش آن در صرافی‌های مطرح دنیا بپردازیم.

ارز دیجیتال آوه چیست؟

ارز دیجیتال آوه یک توکن غیرمتمرکز در بازار سرمایه شناخته می‌شود که در آن، کاربران امکان این را دارند که وامی را دریافت یا پرداخت کنند. این ارز دیجیتال، یک پلتفرم DeFi مبتنی بر اتریوم می‌باشد؛ در واقع این پروژه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هایی بوده که در حوزه دیفای ارائه شده است. شرایط آن به ‌گونه‌ای می‌باشد که طیف زیادی از پلتفرم‌ها و برنامه‌های مطرح بلاکچین با آن همکاری می‌کنند.
ارز آوه اولین پروتکل وام دهی DeFi بود که اولین شبکه اصلی خود را به عنوان ETHlend در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرد. این پروتکل با نقدینگی غیرمتمرکز، کاربران را قادر می‌سازد تا سود سپرده‌های ارز رمز پایه را بدست آورند و همچنین از طریق قراردادهای هوشمند، مقدار دارایی مورد نظر خود را قرض بگیرند.

ارز دیجیتال آوه چیست

نحوه‌ی وام گرفتن از ارز دیجیتال اوه

همانطور که گفتیم، به کمک ارز دیجیتال آوه انتقال و دریافت وام برای کاربران وجود دارد که رول این وام به نحوه زیر صورت می‌گیرد.

 • ورود به سایت آوه: ابتدا باید به سایت آوه مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.
  متصل کردن کیف پول: برای استفاده از شبکه آوه، باید کیف پول دیجیتال خود را به شبکه متصل کنید.
 • انتخاب استخر: در این مرحله، باید استخر مناسبی را انتخاب کنید. شبکه آوه از بازارهای مختلفی مثل بازار دوم و بازار سوم پشتیبانی می‌کند.
 • Supplies (وام‌دهندگان): اگر شما تمایل دارید که دارایی‌های خود را به دیگران وام دهید، باید این اقدام را در بخش “Supplies” انجام دهید. در ازای اینکار امکان کسب سود برایتان فراهم می‌شود.
 • Borrows (وام‌گیرندگان): اگر به دنبال دریافت وام هستید و می‌خواهید مبلغی را به عنوان وام دریافت نمایید، باید اینکار را در بخش “Borrows” انجام دهید.
 • نرخ وثیقه: نکته مهم دیگر، نرخ وثیقه‌گذاری است. شما باید مطمئن شوید که مقدار وثیقه تعیین شده بیش‌تر از مبلغ وام درخواستی شما باشد. در شبکه آوه، نرخ وثیقه‌گذاری معمولاً بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از مبلغ سپرده است.

چه عواملی بر قیمت ارز دیجیتال Aave تاثیرگذار می گذارد؟

به طور کلی عوامل مختلفی هستند که می‌توانند بر قیمت یک ارز دیجیتال تأثیر بگذارند که ارز Aave از این موضوع مستثنی نیست.
برای نمونه بحث عرضه و تقاضا که اگر تقاضا بیش‌تر از عرضه باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد و برعکس. اخبار و رویدادهای مرتبط با پروژه، توسعه و بروزرسانی پروژه، قوانین و مقررات مرتبط با ارزهای دیجیتال و میزان پشتیبانی از ارز آوه، انواع تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاران عمده و… در قیمت ارز دیجیتال Aave تأثیر بسزایی می‌گذارد.

چه عواملی بر قیمت ارز دیجیتال Aave تاثیرگذار می گذارد؟

آموزش نحوه‌ی خرید و فروش آوه Aave صرافی بایننس (Binance)

بایننس یک صرافی رمزارز آنلاین است که امکان مبادله رمزارزهای متعددی را فراهم می‌آورد که یکی از این ارزها، ارز دیجیتال آوه است. در ادامه نحوه خرید و فروش آوه را از طریق بایننس توضیح می‌دهیم.

 • ورود به حساب کاربری: وارد حساب کاربری خود در صرافی بایننس شوید و اطلاعات کاربری خود را تأیید کنید. البته در صورتی که ثبت نام کرده باشید، در غیر این صورت باید ثبت نام جدیدی را صورت دهید.
 • افزودن ارزها: پس از ورود به حساب کاربری، می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به حساب کاربری اضافه کنید. برای اینکار، از منوی “Funds” استفاده کنید و سپس بر روی گزینه “Deposit” کلیک نمایید.
 • انتخاب رمز ارز: در صفحه جدید، لیستی از ارزهای دیجیتالی که صرافی بایننس از آنها پشتیبانی می‌کند را مشاهده خواهید کرد. ارز Aave را انتخاب نموده و آدرس و اطلاعات مربوط به واریز ارز Aave را دریافت کنید.
 • ورود به صفحه معاملات: در حساب کاربری خود، به بخش “Exchange” بروید. در زیر منو، دو گزینه “Basic” و “Advanced” به شما نشان داده می‌شود. برای تازه‌کاران، مناسب است که گزینه “Basic” را انتخاب کنند.
 • جست و جو و معامله: در صفحه جدیدی که باز می‌شود، می‌توانید نمودار قیمت، لیست ارزهای دیجیتال و جزئیات قیمت خرید و فروش را مشاهده کنید. ارز آوه را در این لیست پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.
 • انجام معامله: در این بخش یک فرم برای شما نمایش داده می‌شود که با تعیین قیمت و مقدار مورد نظرتان می‌توانید برای خرید و فروش Aave اقدام کنید.
آموزش نحوه_ی خرید و فروش آوه Aave صرافی بایننس (Binance)

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال آوه Aave در Huobi Global

صرافی هوبی گلوبال به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمز ارز دنیا می‌باشد که بعد از بایننس بسیار مورد توجه کاربران این زمینه قرار دارد. این صرافی در قاره آسیا بسیار محبوب بوده و امکان معامله ارز آوه در آن وجود دارد. نحوه انجام معاملات ارز دیجیتال آوه در صرافی Huobi Global‎ به شرح زیر است:

 • ورود به حساب کاربری: به حساب کاربری خود در سایت Huobi Global وارد شوید و اطلاعات کاربری خود را تأیید کنید.
 • ورود به صفحه معاملات: از منوی بالای صفحه، بر روی گزینه “Spot Trading” کلیک نمایید و از زیر منوی باز شده، گزینه “Exchange” را انتخاب کنید.
 • انتخاب رمز ارز: در صفحه جدید، ارز دیجیتال Aave را از سمت چپ صفحه پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. اینکار باعث نمایش نمودار قیمت و پنل خرید و فروش Aave می‌شود.
 • انتخاب نوع معامله: در این بخش، نوع معامله‌ای که می‌خواهید انجام دهید را از بین گزینه‌های “Limit”، “Market”، “Stop Limit” و “Trigger Order” انتخاب کنید.
 • وارد کردن اطلاعات معامله: اگر می‌خواهید Aave را بخرید، میزان و قیمت مدنظرتان را در کادر سمت چپ وارد کرده و دکمه “Buy” را فشار دهید؛ اما اگر قصد فروش دارید، بخش سمت راست را پر کنید و دکمه “Sell” را فشار دهید که بدین شکل معامله ارز آوه صورت می‌گیرد.
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال آوه Aave در Huobi Global

آموزش خرید و فروش آوه Aave در صرافی اوکی ایکس OKEX

اوکی ایکس OKX یک صرافی ارز دیجیتال است که معاملات یا ترید ارزهای دیجیتال را آسان می‌کند. این صرافی خدمات مالی پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند و ابزارهای معاملاتی ساده و پیچیده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای نمونه در صرافی اوکی ایکس امکان معامله ارز دیجیتال Aave فراهم شده است که از نحوه انجام آن بیش‌تر توضیح می‌دهیم.
برای آغاز فعالیت در این صرافی، ابتدا باید عضویت خود را تکمیل و حساب کاربری‌تان را تأیید کنید. اگر نیاز به خرید ارز Aave دارید، باید یکی از ارزهایی که این صرافی از آن پشتیبانی می‌کند را به کیف پول خود منتقل کنید. اما اگر قصد فروش دارید، مقدار مورد نظر خود را به حساب کاربری خود انتقال داده و مراحل زیر را در ادامه فرایند طی کنید:

 • یافتن جفت تبادل: از سمت چپ صفحه، بخش “Pair” را پیدا کرده و از لیست، ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. با کلیک روی نام ارز مدنظرتان، می‌توانید به صفحه معاملات بروید.
 • انتخاب نوع سفارش: در این مرحله، باید نوع سفارش مورد نظر خود را در قسمت “Order Type” انتخاب کنید. این انتخاب تأثیری بر قیمت ارز ایجاد می‌کند؛ یعنی ممکن است انتخاب شما “Market”، “Limit” یا نوع سفارش دیگری باشد.
 • مشخص کردن مقدار معامله: مقداری که می‌خواهید خرید یا فروش کنید را مشخص کنید. این مقدار معمولاً به تعداد ارزی که در حساب کاربری خود دارید، مرتبط است.
 • انجام معامله: برای خرید، روی گزینه “Buy” کلیک کنید. اگر هم می‌خواهید ارز Aave خود را بفروشید، روی گزینه “Sell” کلیک کنید.
آموزش خرید و فروش آوه Aave در صرافی اوکی ایکس OKEX

نحوه‌ی معامله ارز دیحیتال آوه در صرافی eToro

eToro یک پلتفرم معاملاتی پیشرفته است که مجموعه‌ای گسترده از خدمات مالی و تجاری مثل خرید و فروش ارز Aave را به کاربران ارائه می‌کند. در خصوص نحوه انجام این تریدها به موارد زیر توجه کنید.

 • ورود به حساب کاربری: ابتدا وارد حساب کاربری خود در صرافی eToro شوید.
 • انتخاب ارز: از منوی اصلی، ارز مورد نظر خود یعنی “Aave” را جست و جو و انتخاب کنید.
 • مشاهده اطلاعات: در صفحه رمز ارز Aave، می‌توانید اطلاعات مرتبط با آن را مشاهده کنید، از جمله قیمت فعلی، نمودار قیمت و اخبار مرتبط.
 • انتخاب نوع معامله: برای شروع معامله، روی گزینه “Trade” کلیک کنید. سپس نوع معامله خود را از بین گزینه‌های “Buy” (خرید) یا “Sell” (فروش) انتخاب نمایید.
 • وارد کردن مقدار معامله: مقداری که می‌خواهید معامله کنید را مشخص نمایید.
 • تأیید معامله: پس از وارد کردن مقدار معامله، آن را تأیید کنید.
نحوه_ی معامله ارز دیحیتال آوه در صرافی eToro

چگونگی خرید و فروش آوه Aave در صرافی کوکوین (KuCoin)

صرافی کوکوین (KuCoin) یک بازار معاملاتی جهت معامله ارزهای دیجیتال مانند ارز آوه می‌باشد که بهتر است با نحوه معامله در این صرافی آشنا شوید.
ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس در بالای صفحه بر روی گزینه “Trade” کلیک کنید. در زیر منوی باز شده، یکی از انتخاب‌های “Spot”، “Margin”، “Trading Bot” و “Convert” را انتخاب کنید.
حال باید پسورد خود را در قسمت پایین صفحه در سمت راست وارد کنید. بعد از بالای صفحه، سمت چپ، ارز مدنظرتان را جست و جو کرده و روی نام Aave کلیک کنید.
در نهایت، مقدار مورد نظر خود را در قسمت “Amount” وارد کنید و بر روی گزینه “Buy/Sell” کلیک نمایید.

چگونگی خرید و فروش آوه Aave در صرافی کوکوین (KuCoin)

آموزش معامله‌ی ارز آوه در صرافی Gemini

صرافی Gemini، محل خرید و فروش بیت کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتال است که بستری امن و ایمن را برای این منظور فراهم نموده است. برای معاملات رمز ارز آوه در این بستر باید موارد زیر را طی کنید.

 • ورود به حساب کاربری: ابتدا وارد حساب کاربری خود در صرافی Gemini شوید.
 • امنیت حساب کاربری: برای افزایش امنیت حساب کاربری خود، از ویژگی‌های امنیتی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) استفاده کنید.
 • افزودن وجه: برای معامله با رمزارز Aave، باید وجهی را به حساب کاربری خود اضافه کنید. می‌توانید از بخش “Deposit” یا “Fund Management” در حساب کاربری خود اقدام به افزودن وجه کنید.
 • انتخاب زوج معامله: از منوی اصلی، رمزارز Aave را جست و جو نموده و زوج معامله مدنظرتان را انتخاب کنید، به عنوان مثال “AAVE/USD” که برای معامله Aave با دلار آمریکا است.
 • انتخاب نوع معامله: از بین گزینه‌های “Buy” (خرید) و “Sell” (فروش)، نوع معامله خود را مشخص کنید.
 • وارد کردن مقدار معامله: مقدار رمزارز Aave که می‌خواهید خرید یا فروش کنید را وارد کنید.
 • تأیید نهایی معامله: اطلاعات معامله خود را چک نموده و معامله را تأیید کنید.
آموزش معامله_ی ارز آوه در صرافی Gemini

چگونگی معامله ارز دیجیتال آوه Aave در صرافی کراکن (Kraken)

صرافی کراکن (Kraken) که از سال ۲۰۱۱ فعالیت می‌کند، بر اساس نقدینگی، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان به حساب می‌آید که بواسطه آن می‌توانید ارز دیجیتال آوه را در صرافی کراکن معامله کنید.
برای انجام معاملات آوه در صرافی کراکن می‌بایست در ابتدا در این صرافی ثبت نام نموده و اکانتی را برای خود ایجاد کنید.

 • احراز هویت: برای افزایش سطح امنیتی حساب کاربری خود، بهتر است هویتتان را تأیید کنید. این اقدام معمولاً از ارائه اسناد شناسایی و اثبات آدرس صورت می‌گیرد.
 • افزودن وجه: برای معامله با Aave، باید وجهی را به حساب کاربری خود اضافه کنید. می‌توانید از بخش “Deposit” یا “Funding” در حساب کاربری خود اقدام به افزودن وجه کنید. برای این منظور معمولاً از رمزارزهای متداول مانند Bitcoin یا Ethereum برای تأمین وجه استفاده می‌شود.
 • انتخاب زوج معامله: از منوی اصلی، رمزارز Aave یا AAVE را جست و جو کرده و زوج معامله مدنظرتان را انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید “AAVE/USD” را انتخاب کنید.
 • انتخاب نوع معامله: از بین گزینه‌های “Buy” (خرید) و “Sell” (فروش)، نوع معامله خود را انتخاب کنید.
 • وارد کردن مقدار معامله: مقدار رمزارز Aave که می‌خواهید خرید یا فروش کنید را وارد کنید.
 • تأیید نهایی معامله: اطلاعات معامله خود را بررسی کرده و معامله را تأیید کنید.
چگونگی معامله ارز دیجیتال آوه Aave در صرافی کراکن (Kraken)

نحوه ی خرید و فروش ارز دیجیتال آوه Aave در صرافی ‌های ایرانی

مطمئناً برای خرید ارزهای دیجیتال این تنها صرافی‌های خارجی نیستند که می‌توانند ارزهای دیجیتال را برای خرید و فروش شما مهیا کنند؛ چرا که شما قادر به استفاده از صرافی‌های داخلی هم برای این موضوع هستید. تنها در این راستا باید از اعتبار و میزان اعتماد کاربران به صرافی مورد نظر، اطمینان لازم را کسب نمایید.

برای نمونه صرافی بیتکس روم یکی از بهترین گزینه‌های داخل ایران است که امکان انجام معاملات ارز آوه را برای شما فراهم می‌سازد. نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال Aave به نحو درست و کاربردی در سایت کریپتونگار شرح داده شده است که بهتر است در این رابطه به صفحه آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بیتکس روم مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه خرید و فروش آوالانچ avax

کدام کیف پول‌ها از ارز آوه حمایت و پشتیبانی می‌کنند؟

ارزهای دیجیتال مانند ارزهای فیات نیاز به محلی برای نگهداری ارزهای خود دارند که کیف پول ارز دیجیتال راهکار این موضوع است.
ارز آوه به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال موجود در دنیای رمز ارزها، نیازمند یک کیف پول مجازی می‌باشد که به تفکیک انواع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آنها را تقسیم می‌کنیم.

کیف پول سخت‌افزاری برای ارز دیجیتال آوه:

 • Ledger Nano S/X
 • Trezor

کیف پول نرم‌افزاری برای ارز دیجیتال آوه:

 • Exodus
 • Coinbase Wallet
 • MetaMask
 • Trust Wallet
کدام کیف پول_ها از ارز آوه حمایت و پشتیبانی می_کنند؟

آینده ارز دیجیتال آوه

با توجه به رشد روزافزون صنعت ارزهای دیجیتال و پتانسیل‌های بالای Aave، می‌توان به عنوان یک پلتفرم قوی و متمرکز در بازار معاملاتی دیجیتال، این پروژه با تمرکز بر امنیت و کارایی بهبود امکانات و ویژگی‌های خود و همچنین امکان دریافت وام و درآمد از وجوه سپرده، آینده‌ای درخشان را برای آن پیش‌بینی کرد.
با این وجود، مهم است که به خطرات احتمالی نیز توجه داشته باشیم. این خطرات شامل مسائل نظارتی و تنظیمی در بازار رمزارزها و آسیب‌پذیری‌های احتمالی در قراردادهای هوشمند هستند؛ بنابراین، هر سرمایه‌گذار قبل از سرمایه‌گذاری در Aave باید با دقت به این نکات توجه کند و اطمینان حاصل کند که مناسب‌ترین تصمیم را برای سرمایه‌گذاری در این پروژه اتخاذ کرده است.