آرتور هیز بنیان‌گذار و مدیر عامل سابق صرافی BitMEX، سولانا را به عنوان مناسب‌ترین و بهترین آلت کوین برای سرمایه‌گذاری معرفی کرد. این میلیاردر بیت کوین به ورود مجدد بازار سولانا اشاره کرد و همچنین نسبت به قیمت و آینده این ارز ابراز خوش‌بینی کرد.

هیز در روز پنجشنبه نمودار قیمت Binance که حرکت قیمتی SOL ارز بومی Solana بر پایه USDT بود را به اشتراک گذاشت. در این نمودار مشاهده شد SOL/USDT با قیمت 94.68 دلار وارد یک منطقه قرمز شده است. میلیاردر بیت کوین سرمایه‌گذاران را به قطار سولانا تشویق کرد و در ادامه ابراز خوش‌بینی خود را نسبت به این آلت کوین نشان داد.

هیز در ادامه بیان کرد که افراد پس از سقوط چندین بانک ایالات متحده در آخر هفته باید به بازار سولانا برگردند. این کارآفرین بزرگ باور دارد که در صورت یک بحران بانکی بزرگ، فدرال رزرو وادار می‌شود که منابع مالی را به بازار تزریق کند. هیز ادامه داد که با این اتفاق ما شاهد افزایش بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود که رهبری این مسیر صعودی هم بر عهده Solana است.

طبق داده‌های CoinMarketCap، در حال حاضر Solana با قیمت 101.89 دلار معامله می‌شود. این رمزارز در ژانویه شاهد یک کاهش قابل توجه بود. اما در ادامه به طور پیوسته روند صعودی در پیش گرفت و در حال بازگشت است.

هیز به دلیل پیش‌بینی قیمت و حمایت از Solana شناخته می‌شود؛ اما در دسامبر 2023 اعلام کرد که اتریوم دومین ارز بزرگ را به جای Solana انتخاب می‌کند. از این سو اکنون قیمت Solana از مرز قیمتی 100 دلار فراتر رفته و به بالاترین قیمت خود در سال 2023 یعنی 125 دلار نزدیک می‌شود. این کارآفرین و میلیاردر بیت کوین آمریکایی، خود را برای ورود مجدد به بازار Solana و استفاده از هرگونه افزایش احتمالی قیمت آماده کرده است.

همچنین بیشترین حجم در صرافی‌های غیرمتمرکز به Solana رسید. Solana توانست با حدود 16 میلیون دلار از اتریوم پیشی بگیرد. در کل مجموع حجم Solana و اتریوم به ترتیب 1.149 و 1.133 میلیارد دلار است. در جایگاه سوم و چهارم نیز بیت کوین کش و Arbitrium با حجم‌های 397.56 و 248.29 میلیون دلار قرار دارند.

تمام این عوامل در کنار هم بر اهمیت روز افزون Solana در فضای غیرمتمرکز (DeFi) تاکید می‌کند. همچنین می‌توان به قابلیت‌های این رمزارز برای تبدیل شدن به برترین آلت کوین در صنعت کریپتو پی برد.

منبع: bitcoinist.com

منبع مطلب: بهترین آلت کوین برای خرید