کیف پول ساتوشی (Wallet of Satoshi)، یک کیف پول محبوب برای استفاده با شبکه لایتنینگ بیت کوین، پایان پشتیبانی از کاربران ایالات متحده در ۲۴ نوامبر را اعلام کرد. اما چرا کیف پول ساتوشی می خواهد به فعالیت خود در آمریکا پایان دهد؟

این شرکت گفت که تصمیم گرفته است برنامه خود را از فروشگاه‌های برنامه‌های آمریکا و گوگل حذف کند و خدمات‌رسانی به کاربران آمریکایی را متوقف سازد.

کیف پول رمز ارزی ساتوشی اطلاع داد که خوشبین است که در آینده‌ی نزدیک دوباره فعالیت های خود در آمریکا را از نوع آغاز کند و همه‌ی کاربران کنونی ایالات متحده همچنان به تمام وجوه خود که هم اکنون در کیف پول آنها موجود است دسترسی کامل دارند و همچنین امکان تراکنش و برداشت را هم مهیا می کند.

بسیاری از اعضای جامعه کریپتو حدس می‌زنند که به دلیل تغییر سیاست خاص ایالات متحده، این تصمیم پاسخی به مقررات آمریکا است.

کیف پول ساتوشی یک کیف پول حضانتی یا نگهدارنده است؛ به این معنی که ارائه‌دهنده به نمایندگی از مشتریان کیف پول، وجوه را به صورت متمرکز نگهداری و مدیریت می‌کند. در مقابل، کیف پول رسمی بیت کوین و کیف پول‌های مختلف لایتنینگ، کیف پول‌های غیرحضانتی (non-custodial) هستند؛ به این معنی که به کاربران اجازه می‌دهند کنترل کامل موجودی ارز دیجیتال خود را به صورت آنچین داشته باشند.

کیف پول مدل متمرکز و نگهبانی ساتوشی احتمالاً این شرکت را در معرض فشار نظارتی قرار می‌دهد؛ مشابه صرافی‌های ارز دیجیتال که وجوه را به نمایندگی از کاربران خود مدیریت می‌کنند. تعداد زیادی از همین قبیل صرافی‌ها جدیدا با اقدام‌های نظارت و بررسی روبه‌رو شده‌اند.

قبل از اعلام این خبر، برخی از اعضای انجمن حدس می‌زدند که گوگل و اپل این کیف پول را از فروشگاه‌های اپلیکیشن مربوطه خود حذف کرده‌اند. با این حال، آخرین به‌روزرسانی کیف پول ساتوشی، همراه با این واقعیت که این برنامه در نسخه‌های بین‌المللی هر فروشگاه در دسترس است، نشان می‌دهد که فروشگاه‌ها ممنوعیتی را اعمال نکرده‌اند.

کوین روک، یکی دیگر از مفسران، مشاهده کرد که این اپلیکیشن اخیراً حجم بالایی را تجربه کرده و بیش از ۱.۱ میلیون تراکنش لایتنینگ را در نوامبر انجام داده است.

منبع : cryptoslate.com

لینک مطلب : پایان فعالیت کیف پول ساتوشی در آمریکا، اما چرا