ادامه سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در ششمین هفته متوالی هم جریان دارد و این بازار شاهد ورود سرمایه به محصولات خود بود که بیشترین سرمایه گذاری تا کنون روی بیت کوین انجام شده است.

با توجه به گزارش هفتگی شرکت کوین شیرز (CoinShares)، مشخص شده که محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با دارایی‌های دیجیتال در هفته گذشته در مجموع ۲۶۱ میلیون دلار ورودی داشته‌اند. این نشان‌دهنده تداوم احساسات صعودی در بازار ارزهای دیجیتال است که در شش هفته گذشته، در مجموع ۷۶۷ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

بر اساس گزارش اخیر، در میان تمام دارایی‌های دیجیتال، بیت کوین بیشترین سهم را با جریان‌ ورودی ۲۲۹ میلیون دلار داشته است. محاسبه جریان‌های ورودی، کل ورودی‌ها را در سال ۲۰۲۳ به ۸۴۲ میلیون دلار می‌رساند. به علاوه، اگر گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تأیید ETF اسپات بیت کوین افزایش یابد، ممکن است شاهد افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به بیت کوین باشیم.

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته شاهد یک روند صعودی ۰.۲۰ درصدی بود و در حال حاضر، در محدوده ۳۴۹۲۰ دلار معامله می‌شود. علاوه بر این، ارزش بازار این رمزارز با ۰.۲۲ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، به ۶۸۸.۰۷ میلیارد دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن با ۲۷.۴۳ درصد افزایش به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است.

اتریوم نیز شاهد بزرگ‌ترین جریان ورودی سرمایه از آگوست ۲۰۲۲، با مجموع ۱۷.۵ میلیون دلار بود. طبق گزارش‌ها، اتریوم امسال را با جریان خروجی بدی شروع کرد که مجموعاً ۱۰۷ میلیون دلار بود، اما بعداً بزرگ‌ترین جریان ورودی سرمایه از آگوست ۲۰۲۲ را به ثبت رساند.

علاوه بر بیت‌کوین و اتریوم، که از نمونه‌های برتر برای جذب سرمایه بودند، آلت‌کوین‌های دیگری همچون سولانا هم ۱۱ میلیون دلار ورودی داشتند. در حالی که چین لینک شاهد ورودی‌ ۲ میلیون دلار سرمایه بود، سایر دارایی‌های دیجیتالی مثل پالیگان و کاردانو به ترتیب ۰.۸ میلیون دلار و ۰.۵ میلیون دلار ورودی داشتند.

در نهایت، طبق داده‌های کوین شیرز، بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در ایالات متحده، سوئیس و کانادا، به ثبت رسیده است.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : ورود سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد