آخرین باری که بیت کوین بالای 60 هزار دلار معامله شد نوامبر 2021 بود، کمی پس‌ از رسیدن به بالاترین قیمت خود. آیا به‌ یک اصلاح پیش از هاوینگ نزدیک است.

بیت کوین پس از افزایش بیش از 6 درصدی در 24 ساعت منتهی به ساعت 13:00 UTC، برای اولین بار در دو سال اخیر از 60 هزار دلار عبور کرد و در ساعت 13:11 بعد از ظهر در Binance به 60001 دلار رسید.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، اولین ارز دیجیتال جهان در نمودار هفتگی بیش از 13 درصد و در ماه گذشته 37 درصد رشد داشته است.
آخرین بار بیت کوین‌ معاملات بالای 60000 دلار در 12 نوامبر 2021 دیده بود، زمانی که بیت کوین بازگشت خود را آغاز کرد و بیش از 67 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح کلان 19297 دلار در ابتدای آوریل 2022 رسید.

به گفته برایان لجند، سرمایه‌گذار و مدیر عامل Hectic Labs، عملکرد قیمت بیت کوین را می‌توان تا حد زیادی به پیش‌بینی بازار پیرامون رویداد هاوینگ آینده نسبت داد، که از نظر تاریخی منجر به افزایش فعالیت خرید می‌شود.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند که کاهش عرضه باعث افزایش قیمت‌ها شود. این بیشتر به عنوان «رالی پیش از هاوینگ» شناخته می‌شود که به بازار صعودی جدید با احساسات صعودی تازه کمک می‌کند. این دقیقاً همان چیزی است که امروز شاهد آن هستیم.
با این حال، طبق گفته Rekt Capital، تحلیلگر رمزارز، یک “اصلاح قیمت قبل از هاوینگ” همچنان می‌تواند روی میز باشد. این تحلیلگر معتقد است که براساس روند گذشته که قیمت بیت کوین پس از هاوینگ افزایش یافت، بازار به طور کامل تاثیر هاوینگ آتی را بر قیمت بیت کوین در نظر نگرفته است.

به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، شتاب صعودی بیت کوین دو روز پس از آن اتفاق می‌افتد که صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده در 26 فوریه به رکورد 2.4 میلیارد دلار در حجم معاملات روزانه رسید.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: قیمت بیت کوین از60 هزار دلارعبورکرد