بیت کوین فروشندگان را شکست داد و 60 میلیون دلار شرت را در طی دو روز نقد می‌کند. قیمت بیت کوین فقط چند صد دلار تا 40 هزار دلار فاصله دارد.

بیت کوین پس از رشد‌های آخر هفته و روند صعودی در 3 دسامبر به مرز 40 هزار دلار نزدیک شد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView افزایش قیمت بیت کوین را گذارش می‌کنند. BTC/USDT طی این روزهای اخیر به بالاترین میزان قیمت خود یعنی 39730 دلار در سال 2023 رسید. رویدادهای اخیر غیرمنتظره بوده و این افزایش ناگهانی بیت کوین و آلت کوین‌ها مقاومت‌های قبلی را از بین برده است.

بیت کوین پس از شتاب صعودی قوی که داشت به این نقطه رسید. از اواسط سال 2022 تا کنون این اولین بار است که بیت کوین به 39 هزار دلار می‌رسد.

معاملاتی آتی CME بیت کوین هفته را با 39225 دلار به پایان رساند. این امر موجب ایجاد شکافی بین این قیمت و قیمت لحظه‌ای شد که معمولا از طریق افت پر می‌شود. با این حال Daan Crypto Trades یک معامله‌گر بازار پیش‌بینی کرد که این زمان متفاوت خواهد بود.

روند بیت کوین هر زمان که قوی باشد و به خصوص در بالاترین قیمت سالانه خود باشد؛ افراد تمایل دارند که این روند را ادامه دهند. این مر اغلب شکافی را ایجاد می‌کند که مواقعی تا هفته‌ها بسته نمی‌شود. این عوامل نشان می‌دهد که معاملات قیمت CME دیگر آن مزیت قدیمی را ندارند.

داده‌های آماری CoinGlas از نقد شدن حدود 30 میلیون دلار در 1 و 2 دسامبر خبر می‌دهد.

فعالان بازار در همین حال با پیش‌بینی قیمت 40 هزار دلار بیت کوین، توجه خود را به سمت سیگنال‌های صعودی بلند‌ مدت معطوف کرده‌اند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: قیمت بیت کوین به بالاترین حد سالانه خود رسید