قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود و بالای 69200 دلار رسید و تحلیلگران بر این باورند که افزایش بیت کوین برنامه‌هایی در پیش دارد.

قیمت بیت کوین در تاریخ 5 مارس پس از افزایش 5 درصدی در 24 ساعت گذشته، به بالاترین سطح تاریخ خود به بالای 69200 دلار رسید.

اولین ارز رمزنگاری شده جهان در چند روز گذشته بیش از 21 درصد رشد کرد و قیمت بالای 68990 دلاری قبلی را که در 10 نوامبر 2021 در صرافی Coinbase ثبت شده بود، را شکست.

رکورد بالا به دنبال جریان‌های حجم ورود نهنگهای بزرگ از صندوق‌های قابل معامله جدید بیت‌ کوین (ETF) در ایالات متحده است.

بر اساس گزارش تحقیقاتی تحلیلگران Bitfinex که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، ETFها تقاضای غیرفعال و قیمتی را برای بیت کوین معرفی کرده‌اند که وضعیت آن را به عنوان یک ذخیره ارزش تقویت کرده و منجر به افزایش قیمت آن شده است.

تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که هدف محافظه‌کارانه 100 هزار دلار تا 120 دلار تا سه ماهه چهارم 2024 محقق شود و اوج چرخه در سال 2025 از نظر کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال به دست خواهد آمد.

تحلیلگران می‌گویندETFهای نقطه‌ای می‌توانند نوسانات نزولی بیت کوین را پس از رسیدن به اوج چرخه جدید کاهش دهند.

این واقعیت که ما اکنون ETF داریم به طور بالقوه به این معنی است که هر کاهشی پس از اوج چرخه فعلی می‌تواند کمتر از رکودهای قبلی باشد. ما شاهد یک مسیر ثابت مشابه در قیمت پس از افزایش شدید پس از راه اندازی ETFهای طلا بودیم.

ETFهای بیت کوین یکی از عناصر مهم رالی فعلی بوده‌اند. طبق تحقیقات CryptoQuant ، تا 15 فوریه، ETFهای بیت کوین حدود 75 درصد از سرمایه‌گذاری جدید در بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان را به خود اختصاص دادند؛ زیرا از مرز 50000 دلار گذشت.

بر اساس گزارش تحقیقی که توسط اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ و آندره یاپ، تحلیلگر ارشد بلومبرگ در 26 فوریه به اشتراک گذاشته شده است، ETFهای بیت کوین می‌توانند در دو سال آینده از ETFهای طلا در دارایی‌های تحت مدیریت پیشی بگیرند .

رئیس معاملات اختیار معامله در XBTO Futures، علیرغم بالاترین رکورد جدید، بیت کوین پس از هاوینگ آینده ممکن است نوسانات قابل توجهی را تجربه کند.

اکوسیستم کریپتو، برای اولین بار، فشار همزمان ناشی از تاثیر هاوینگ و همچنین شوک تقاضا از سوی ETFها را خواهد داشت. انتظار می‌رود در دسامبر ۲۰۲۴، قیمت رمزارزها با توجه به این گزینه‌ها بین ۵۵،۰۰۰ تا ۸۵،۰۰۰ دلار باشد.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: قیمت بیت کوین به بالاترین سطح رسید