FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

قیمت اتریوم در سطح 3000 دلار در حال نوسان است، اما داده‌ها حاکی از سرگیری روند صعودی است.

اتریوم در حال حاضر با سطح مقاومت 3000 دلاری، پس از افزایش قابل توجه 29.7 درصدی از 6 فوریه تا 20 فوریه، مبارزه می‌کند. تحلیلگران دستاوردهای اخیر اتریوم را به کاهش عرضه، ناشی از تقاضای فزاینده برای سهام‌داری، برنامه‌های کاربردی مالی غیرمتمرکز (DeFi) و کاهش عرضه ناشی از مکانیسم سوزاندن اثبات سهام شبکه نسبت می‌دهند.

در حالی که صعود اتریوم به 3000 دلار چشمگیر است، آیا آلت‌ کوین قدرت کافی برای بازیابی سطح 3300 دلاری مورد نظر را که آخرین بار در مارس 2022 مشاهده شده بود، دارد.

همانطور که در اوایل ژانویه مشاهده شد، این رقم می‌تواند به راحتی تغییر کند. برخلاف انتظارات، قیمت اتریوم در 30 روز منتهی به 5 ژانویه در 2300 دلار نسبتا ثابت باقی ماند که نشان می‌دهد هر چیزی که باعث فروش شود مستقیماً با افزایش قیمت مرتبط نیست. در اصل، به نظر نمی‌رسد پویایی سهام و تقاضا برای ETH در برنامه‌های غیرمتمرکز مستقیماً بر عرضه موجود برای فروش تأثیر بگذارد.

از نظر فنی، تایید بالقوه ETF اتریوم می‌تواند باعث افزایش قیمت اتر شود و تحلیلگران احتمال تایید را بین ۵۰ تا ۸۰ درصد تخمین می زنند.

با این حال، اگر حرکت صعودی بیت کوین متوقف شود، احتمال تثبیت قیمت اتریوم بالاتر از ۳۳۰۰ دلار کاهش می‌یابد که نشان می‌دهد ورود سرمایه‌گذاران نهادی ممکن است برای افزایش قیمت آن کافی نباشد. علاوه بر این، همبستگی تاریخی بین قیمت‌های BTC و ETH همچنان قابل توجه است.

البته هیچ اطمینانی وجود ندارد که روند تاریخی ادامه یابد، به ویژه با حرکت صعودی بالقوه از ETF اتریوم، اما جدایی پایدار بین قیمت بیت کوین و اتر در 9 ماه گذشته نادر بوده است.

معامله‌گران به جای تمرکز بر تصمیم پیش‌بینی شده ETF در ماه می، باید سایر کاتالیزورها مانند تقاضای ETH ناشی از airdrop snapshots و تقاضای کلی شبکه اتریوم را بررسی کنند.

منبع خبر: cointelegraph

منبع مطلب: قیمت اتریوم برابر با 3000 دلار