میزان خرید و فروش ده ETF بیت کوین به بالاترین حد خود رسید و اکنون بیش از دو برابر چند روز پیش است.

صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین ایالات متحده (ETF) روز بسیار بزرگی از نظر معاملات داشتند و رکورد جدیدی از میزان خرید و فروش بیت کوین را در یک روز ثبت کردند. کل مبلغ معامله شده در ۲۸ فوریه ۷.۶۹ میلیارد دلار بود. رکورد قبلی ۴.۶۶ میلیارد دلار در روز اول راه‌اندازی این صندوق‌ها در یازدهم ژانویه بود.

بزرگترین ETF که iShares BlackRock (IBIT) نام دارد، ۴۳.۵ درصد از کل حجم معامله شده را به خود اختصاص داده و به ۳.۳۵ میلیارد دلار رسید. این رکورد جدید نشان می‌دهد که علاقه و فعالیت زیادی در تجارت بیت کوین از طریق ETFها در ایالات متحده وجود دارد.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) نایب قهرمان روز، 1.86 میلیارد دلار حجم معاملات داشت. صندوق بیت کوین Fidelity Wise Origin (FBTC) با 1.44 میلیارد دلار سوم شد که رکورد حجم خود را دو برابر کرد. این دو صندوق، در مجموع حدود ۴۳ درصد از کل حجم معاملات را تشکیل دادند.

۹ صندوق جدید نیز در این روز فعالیت تجاری زیادی داشتند و تنها در نیم روز از رکوردهای قبلی خود پیشی گرفتند. در پایان معاملات، این ETFها با بیش از نیم میلیون معامله انفرادی، حجم معاملاتی برابر ۵.۸ میلیارد دلار داشتند.

حجم معاملات بیت کوین اخیرا به سطح بسیار بالایی رسیده است. طبق گفته‌های بازارسازان، این حجم بالا بیشتر به خاطر خرید و فروش بیت کوین توسط افراد عادی در مقابل حجم معاملات الگوریتمی یا آربیتراژی است.

منبع خبر: cointelegraph
لینک مطلب: ETF بیت کوین با معاملات 7.7 میلیارد دلاری رکورد شکست!