FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

استیکینگ ارزهای دیجیتال می‌تواند به روش‌های مختلف، با استفاده از شبکه‌های مختلف و برای اهداف مختلف انجام شود.

با این حال، همه آنها یک چیز مشترک دارند: پاداش‌دهی به دارندگان توکن در ازای توکن‌های استیک‌شده.

پلتفرم فینبولد به تازگی از ChatGPT خواسته تا بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ را معرفی کند و در پاسخ، این ربات هوش مصنوعی به اتریوم (ETH)، تزوس (XTZ) و کاردانو (ADA)، اشاره کرده است.

اتریوم: اتریوم یکی از بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال است که پس از ارتقای ادغام، از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده کرده و به این ترتیب، از استیکینگ پشتیبانی می‌کند.

با توجه به داده‌های پلتفرم StakingRewards.com، استیکینگ ETH برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج، حدود ۳٫۷۱ درصد در سال برای مبلغ استیک‌شده پاداش به همراه دارد که با در نظر گرفتن نرخ تورم، به ۳٫۳۴ درصد می‌رسد.

تزوس: دارندگان تزوس نیز می‌توانند توکن‌های خود را استیک کرده و از این طریق، در حاکمیت شبکه مشارکت داشته باشند و پاداش بگیرند. با استیکینگ XTZ، انتظار می‌رود که سرمایه‌گذاران در وضعیت فعلی شبکه، سود سالانه ۵٫۱۸ درصد را به دست آورند.

با این وجود، نرخ پاداش واقعی محاسبه‌شده توسط StakingRewards.com، نشان می‌دهد که بازدهی واقعی پس از در نظر گرفتن نرخ تورم، ۰٫۹۲ درصد است.

کاردانو: کاردانو یکی ارزهای دیجیتال پر طرفدار است که از الگوریتم اثبات سهام (POS) و سهام‌گذاری پشتیبانی می‌کند.

طبق داده‌های StakingRewards.com، شبکه کاردانو نزدیک به ۳ درصد در سال به استیک‌کنندگان پاداش می‌دهد. این رقم با در نظر گرفتن نرخ تورم، به ۰٫۳۹ درصد می‌رسد.

منبع:finbold.com

لینک مطلب: برترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ از نظر چت GPT