نرخ بهره به بالاترین حد خود طی بیست سال گذشته رسیده است. طبق گفته دن مورهد بیت کوین با سهام بیش از حد ارزش‌گذاری شده است.

بیت کوین یک آپتوبر کلاسیک را به ثبت رساند. اما دارایی‌های ریسکی در سراسر جهان با خطر انقباض جدی مواجه هستند. بیت کوین دوباره ارزش خود را تقویت خواهد کرد و تلاش خواهد کرد تا قیمت خود را بیش از 100 درصد افزایش دهد.

بیت کوین در ماه اکتبر بیش از 29 درصد رشد داشته است. این دومین ماه برتر بیت کوین در سال 2023 بوده و به بالاترین حد خود طی 18 ماه گذشته رسیده است.

دن مورهد مدیر عامل صندوق تامینی Pentera Capital و دیگران، با توجه به شرایط کلان اقتصادی باز نگران هستند. مورهد این نگرانی را به عنوان سهام بیش از حد ارزش توصیف کرده است.

مورهد در ادامه افزود:

ارزش‌ها بیش از حد ارزش‌گذاری شده‌اند. زیرا P/E همان سطحی است که در زمان کاهش نرخ‌ها وجود داشت. اما در حال حاضر نرخ‌ها بسیار بالاتر و در حال افزایش هستند.

مورهد به تغییر شرایط کلان در ایالت متحده اشاره کرده که نرخ بهره به بالاترین حد خود در بیش از بیست سال گذشته رسیده است.

علی‌رغم تمام پیش‌بینی‌های بد، مورهد از بیت کوین و اتریوم استفاده می‌کند و گفته که طبق میانگین عملکرد تا به امروز هر ساله بیش از 2 برابر افزایش می‌یابد.

3 ساله
عملکرد 3 ساله بیت کوین و اتریوم

برخی نگران این هستند که قبل از هاوینگ بیت کوین در سال 2024، بیت کوین وارد یک اصلاح بزرگ شود.

طبق گزارشات کوین تلگراف، بیت کوین توانسته همبستگی مثبت خود را با سهام کنار بگذارد. شرکت تحقیقاتی Santiment این امر را یک سیگنال کلاسیک بازار صعودی اولیه نامید.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: ارزش‌گذاری بیت کوین با سهام بیش از حد