هیئت حاکمه Cosmos Hub پیشنهاد کاهش تورم ATOM را با 41 درصد آرای موافق و 38.5 درصد آرای مخالف، با اختلافی بسیار کم تصویب کرد.

هیئت حاکمه Cosmos Hub پیشنهادی را برای کاهش حداکثر نرخ تورم رمز بومی خود یعنی Cosmos، از 14 به 10 درصد تایید کرد.

در پی این پیشنهاد بازده سهام سالانه ATOM از حدود 19 درصد به 13.4 درصد کاهش می‌یابد. Cosmos Hub بلاکچین اولیه شبکه Cosmos بوده که سیستمی از بلاکچین‌های به هم پیوسته است. توکن ATOM برای هزینه‌های سهام، حاکمیت و تراکنش استفاده می‌شود.

این پیشنهاد با 41 درصد آرا موافق و 38.5 درصد آرا مخالف با اختلاف بسیار اندک به تصویب رسید. انتظار می‌رفت این پیشنهاد با شکست موفق شود اما هجوم آرا در آخرین لحظات و برخی معکوس‌ها در آخرین لحظات موجب تایید این پیشنهاد و تصویب آن شد.

یکی از دلایل مهم تصویب این پیشنهاد هزینه بیش از حد Cosmos Hub برای امنیت است؛ که در پی نرخ تورم بالا ATOM ایجاد می‌شود. همچنین اعتبارسنجی‌ها با کاهش تورم به 10 درصد می‌توانند به نقطه سربه‌سر یا سودآور دست یابند.

Zero Knowledge Validator نهادی که بیشترین رای موافق را به این پیشنهاد داد؛ در X (توئیتر سابق) حمایت خود را توجیه کرد که:

تورم دو رقمی برای امنیت غیر ضروری است. همچنین موجب تضعیف قیمت ATOM در دراز مدت می‌شود. از طرفی استفاده از ATOM را در DeFi و سایر مناطق اقتصادی ATOM منع می‌کند.

مهمترین رای مخالف را نیز AllNodes داد. وی دلیل مخالفت خود را در X بیان کرد و گفت که این تغییر بر اعتبارسنجی‌ها اثر منفی خواهد گذاشت. AllNodes همچنین این پیشنهاد را به عنوان یک پیشنهاد ناگهانی، کوته بینانه و بد تحقیق نامید. ایده‌ای که خرده‌ فروشی و کسب‌وکارهای در حال ساخت، تجارت و یا در اعتبارسنجی ATOM فعالیت می‌کنند؛ ویران می‌کند.

Cosmos Hub با راه‌اندازی یک ماژول liquid staking به روزرسانی شده است. در این بروزرسانی با حذف وجوه ATOM، می‌توان دوره 21 روزه قبلی را دور زد. در گذشته دارندگان ATOM حاوی یک دوره قفل 21 روزه بودن تا وجوه خود را پس از برداشتن توکن جابه‌جا کنند. با این ارتقا جدید، ATOM در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز Cosmos بدون به خطر انداختن بازده ناشی از سهام استفاده می‌شود.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: کاهش تورم ATOM بر امنیت بلاکچین خود چه اثری خواهد گذاشت؟؟؟