در طی چند سال گذشته، با ورود میم کوین‌ها به بازار رمز ارزها، جذب سرمایه‌گذاران و تریدرها به شکلی نوین شکل گرفت. این پدیده، با توجه به توییت‌ها و اظهارنظرهای معروف افرادی همچون ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی تسلا، به یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث و بررسی در دنیای مالی تبدیل شد. ایلان ماسک با انتشار توئیت حمایتی از ارز دوج کوین، نقش بارزی در جذب توجه به این بازار داشته است.
اما اثرات این حضور تنها به میم کوین‌ها ختم نشده، بلکه در بوجود آمدن پروژه‌های جدیدی نیز نقش داشته است که الهام خود را از ارز دوج می‌گیرند. یکی از این پروژه‌های جدید، دوج ایلان مارس است که به شکل بی‌پرده‌ای با شهرت و محبوبیت دوج کوین و همچنین شخص ایلان ماسک ارتباط دارد. ارز دوج ایلان مارس، به عنوان یکی از هزاران رمز ارز موجود در بازار، فرصتی جدید را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.
در این مقاله، به بررسی عمیق‌تری از ارز دیجیتال دوج ایلان مارس پرداخته خواهد شد. از تاریخچه و الهام‌گیری این پروژه تا ویژگی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن، همه جنبه‌های این رمز ارز جدید مورد بحث قرار خواهد گرفت. به همین منظور، مقاله حاضر می‌تواند راهنمایی مفیدی برای افرادی باشد که به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها به ویژه در دوج ایلان مارس نیز هستند.

دوج ایلان مارس (Dogelon Mars) یکی از جمله‌های جالب و متفاوت در دنیای میم کوین‌هاست. این ارز دیجیتال، با الهام از نژاد سگ طراحی و ساخته شده است و میان دیگر میم کوین‌ها به یک جایگاه خاص دست یافته است. در طی این مسیر، برخی از این میم کوین‌ها را در گروه پر ریسک می‌بینیم، در حالی که برخی دیگر به عنوان موارد با پتانسیل برای آینده معرفی می‌شوند.
دوج ایلان مارس (Dogelon Mars)، همانند دوج کوین و شیبا میم کوین، از جمله این ارزهای دیجیتال است که با نگاه به جلو و طور جاه‌طلبانه بوجود آمده است. با نگاه به نام این میم کوین، می‌توان به ترکیبی از کلمات “دوج”، “ایلان”، و “مارس” اشاره کرد. “دوج” به عنوان نمادی از قدرت و اهمیت در دنیای میم کوین‌ها، “ایلان” به احترام و تقدیر به یکی از حامیان بزرگ شت کوین‌ها و “مارس” به عنوان نمادی از پیشرفت و فرصت‌های جدید در فضای رمز ارزها معنی می‌شوند که در نام این میم کوین به کار رفته است.
نمونه‌ای از داستان فانتزی در قالب کمیک نیز برای این ارز دیجیتال نوشته شده که به طرزی سرگرم‌ کننده و جذاب، داستان را به تصویر می‌کشد. اما لازم به ذکر است که این نام تنها بخشی از اسم ایلان ماسک را برمی‌گیرد و هیچگونه ارتباط رسمی با شخصیت ایلان ماسک ندارد.

داستان دوج ایلان مارس در این قرار است؛ در سال ۲۰۴۰، در شن‌های سرخ سیاره مریخ، زادگاه و زندگی دوج الون، داستانی سرگرم ‌کننده و جذاب رقم می‌‌خورد. او به همراه خانواده و دوستانش، موفق شده‌اند مریخ را به نیروگاهی تبدیل کنند که برای تمام گونه‌های کیهانی، قابل سکونت باشد. اما مأموران نابودگر به این سیاره حمله می‌کنند و دوج الون، در جست و جوی امنیت، به زمین بازمی‌گردد.
دوج ایلان در این سفر می‌فهمد که برای کمک به پیشرفت بشریت، ابتدا باید یک پول بین ‌سیاره‌ای ایجاد کند که توسط تمام تمدن‌ها قابل استفاده باشد. به علاوه به تکنولوژی فضایی نزدیک‌تر شود. در پایان، با کمک متحدان جدیدش، دوج ایلان سعی می‌کند مریخ را دوباره زنده کرده و آن را به مرکز مناسبی که همواره خواسته، تبدیل کند.
هنگام شروع سفرش در کیهان، آخرین پیامی که به ساکنان زمین می‌فرستد، این است:
“من دوج ایلان هستم. دوج ایلان مارس. به من بپیوندید و با هم به دست ‌نیافتنی‌ها می‌رسیم.”

ارز دوج ایلان مارس چیست؟ (Dogelon Mars)

ارز دیجیتال دوج ایلان مارس که با نام‌های ارز الون و دوج الون هم شناخته می‌شود، در سه شبکه اتریوم، سولانا و پالیگان عرضه شده است. این رمز ارز به جز خرید، فروش و نگهداری در کیف پول، کاربرد خاصی ندارد و مانند سایر میم کوین‌ها، برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
حداکثر عرضه دوج ایلان به مقدار ۱ کوادریلیون واحد است که ۵۰ درصد از آن به منظور خروج از چرخه گردش، به حساب ویتالیک بوترین واریز شده است. این اقدام را تیم شیبا اینو نیز انجام داده و ویتالیک با اهدای توکن‌های شیبای خود به خیریه، منجر به نوسان در قیمت این توکن شده است.

ارز دیجیتال دوج ایلان مارس و پلتفرم آن در حقیقت در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد. توسعه‌دهندگان آن اعلام کردند که این ارز دیجیتال در واقع یک فورک از دوج ‌کوین است. اما مخالف دوج‌کوین، این شبکه به عنوان یک بلاکچین لایه اول شناخته نمی‌شود. بلکه یک بلاکچین لایه دوم بر روی اتریوم است.
این ارز دیجیتال برای نخستین بار در ماه آگوست سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد. و توجه تعداد زیادی از تریدرها و افراد فعال در حوزه بلاکچین را به خود جلب کرد. نام این ارز دیجیتال از سه کلمه “دوج کوین”، “ایلان ماسک” و “مریخ” گرفته شده است. به همین دلیل به آن ارز دیجیتال “دوج الون مارس” یا “Dogelon Mars” گفته می‌شود.
ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین افراد جهان است و مالک شرکت‌های بزرگی همچون تسلا، اسپیس ایکس و نورولینک می‌باشد. وی همچنین یکی از بزرگ‌ترین طرفداران ارزهای دیجیتال است. و حمایت‌های او از ارز دیجیتال دوج ‌کوین باعث شده تا این ارز دیجیتال رکوردهای قیمتی بالایی را ثبت کند.
این موضوع هیاهوی زیادی را به پا کرده و توسعه‌دهندگان در پی خلق تجربه‌ای مشابه بودند. برای همین، این ارز دیجیتال تأسیس شد. البته تاکنون هیچ وایت‌پیپر یا نقشه‌ای درباره آینده این ارز دیجیتال ارائه نشده است.
اما جای اشاره دارد که در ماه اکتبر ۲۰۲۱، تیم توسعه‌دهنده این ارز دیجیتال را به شکل زیر توصیف کرد:

ساکنان عزیز زمین:
من برای تبدیل کردن بشر به یک جامعه چند سیاره‌ای، زندگی خود را وقف کرده‌ام. امروز اولین ارز بین سیاره‌ای، دوج الون مارس را معرفی می‌کنم.
این رمز ارز به صورت فنی یک فورک از دوج ‌کوین است. و به نام پایتخت مریخ یعنی Dogelon نام‌گذاری شده است. این ارز دیجیتال را به‌ منظور آوردن اولین مهاجران به مریخ راه‌اندازی می‌کنم و برای اینکار به کمک شما نیاز دارم.
جامعه Dogelon متعهد است که به قربانیان دزدی و کلاهبرداری توکن ارسال کند. تا بدترین روز زندگی تجاری آنها به بهترین روز تبدیل شود.
این توضیحات نشان می‌دهد که ایلان ماسک احتمالاً در پشت پروژه ارز دیجیتال دوج ایلان مارس قرار دارد. و به امید تبدیل نمودن بشر به یک جامعه چند سیاره‌ای، این پروژه راه‌اندازی شـده است.

تاریخچه ارز دیجیتال دوج ایلان مارس

تیم توسعه‌دهنده Dogelon Mars همانند سایر میم کوین‌ها، ناشناس می‌باشند. این امر باعث شـده تا هویت بنیان‌گذاران و اعضای تیم این ارز دیجیتال مبهم باقی بماند. عدم افشای هویت، به یک سنت رایج در پروژه‌های شت کوین و میم کوین تبدیل گشـته است. با این حال، باید به یاد داشت که این رویکرد احتمال وقوع Rug Pull یا اقدامات کلاهبرداری را افزایش می‌دهد.

تقریباً همه بلاکچین‌های مختلف، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند. ارز دیجیتال Dogelon Mars نیز تا حدی ویژگی‌های ایده‌آلی را در خود دارد. این ارز دیجیتال به عنوان یک میم کوین، برای مبادلات مالی خلق شـده است و از بستر اتریوم برای توسعه استفاده می‌کند. در ادامه برخی از ویژگی‌های این ارز دیجیتال را بیان می‌کنیم:

 • ساختار ضد تورم: تیم توسعه‌دهنده Dogelon Mars ساختاری را برای جلوگیری از تورم قیمتی آینده ارز دیجیتال خلق کرده‌اند. نیمی از توکن‌های شبکه به ویتالیک بوترین اهدا شـده و دیگر نیمی در استخر نقدینگی قرار دارد که توسط توسعه‌دهندگان قابل دسترسی نیست.
 • امنیت مناسب: این ارز دیجیتال از استانداردهای امنیتی اتریوم پیروی می‌کند و الگوریتم اثبات سهام آن امنیت بالایی دارد.
 • سرعت مناسب: Dogelon Mars از الگوریتم اثبات سهام برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کند که باعث می‌شود سرعت نسبتاً ایده‌آلی داشته باشد. این شبکه می‌تواند در هر ثانیه ۳۰۰ تراکنش را تأیید کند و متوسط زمان انجام هر تراکنش حدود ۵ ثانیه است.
 • وجود حامیان قدرتمند: حمایت از ارز دیجیتال Dogelon Mars توسط ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین افراد دنیا، باعث شـده که این ارز دیجیتال در گذشته رشد بالایی را تجربه کند و از حمایت‌های او بهره‌مند شود.
 • تمرکززدایی: Dogelon Mars به‌ صورت کامل غیرمتمرکز است و تمام اقدامات جامعه آن از طریق رأی‌گیری اعضا کنترل می‌شود. این موضوع امنیت بیش‌تری را برای کاربران فراهم می‌کند.
ویژگی_های ارز دیجیتال دوج الون مارس

عملکرد شبکه Dogelon Mars متأثر از عوامل مختلفی است که از جمله آنها می‌توان به میزان عرضه و تقاضا، فعالیت تراکنش‌ها، امنیت شبکه و تحولات بازار ارزهای دیجیتال اشاره کرد. این شبکه برای انجام مبادلات مالی و ارزش‌های دیجیتالی طراحی شـده است و از الگوریتم اثبات سهام برای تأیید بلاک‌ها استفاده می‌کند. این الگوریتم به آنها کمک می‌کند تا سرعت بالا و هزینه کم‌تری داشته باشد.
همچنین، Dogelon Mars روی بستر اتریوم توسعه داده شـده است که امکان استفاده از قراردادهای هوشمند و ماشین مجازی اتریوم را فراهم می‌کند. این موضوع باعث افزایش کارایی و امکانات شبکه می‌شود.
به عنوان حامی اصلی این پروژه، ایلان ماسک آینده این ارز دیجیتال را به‌عنوان توکن بین سیاره‌ای می‌بیند و اعلام کرده که بلیت‌های فضاپیماها در آینده ممکن است از طریق این ارز دیجیتال پرداخت شوند.
با این وجود، عملکرد نهایی این شبکه متوقف بر اطمینان از امنیت و پایداری آن است که نیازمند پشتیبانی و توجه مداوم توسعه‌دهندگان و جامعه ارزیابی کننده است.

توکن Dogelon Mars به عنوان سنگ بنای اصلی این پروژه معرفی می‌شود. این ارز دیجیتال برای انجام مبادلات مالی و ارزش‌های دیجیتالی طراحی شـده است. البته حدود نیمی از توکن‌ها به خالق اتریوم اهدا شدند و بلافاصله سوزانـده شدند. مابقی توکن‌ها در استخر نقدینگی مربوط به این پروژه قفل شده‌اند.
این توکن امکاناتی همچون پرداخت کارمزد، حق رأی‌گیری در داخل شبکه، استیک کردن و… را فراهم می‌کند. با این حال، تقاضا برای این توکن هنوز به اندازه کافی بالا نیست و همچنان میزان عرضه بیش‌تر از تقاضای آن است.

معرفی توکن Dogelon Mars

مجموع عرضه ارز ایلان در Dogelon Mars برابر با ۱ کوادریلیون است. ۵۰٪ از تمام توکن‌های ELON به ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، اهدا شد تا این توکن‌ها به نوعی سوزانـده و از گردش خارج شوند. اینکار به نوعی شبیه رویکرد شیبا اینو بود، یعنی در ابتدا قیمت ارز شیبا اینو را مختل کرد؛ زیرا ویتالیک تصمیم گرفت این توکن‌ها را به خیریه اهدا کند.
در کل تعداد ۵۵۳ میلیارد ELON برای عرضه در گردش است و بقیه توکن‌های ELONدر استخر نقدینگی قفل شده‌اند.

زمانی که توکن دوج ایلان مارس برای نخستین بار عرضه شد، قیمت آن در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱ بود. بعد از گذشت مدتی، این عدد حدود ۱۰۰ برابر رشد کرد که سبب شد بسیاری از سرمایه‌گذاران به سمت خرید آن هجوم بیاورند. اما این رشد بسیار بزرگ و وسوسه‌آمیز است، زیرا برای رسیدن به قیمت یک سنت، حجم بازار آن باید به ۵.۵ تریلیون دلار برسد که حدود ۵ برابر بیش‌تر از ارزش کل بازار بیت‌ کوین است.
همچنین، این رقم حدود دو برابر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال دنیاست که نشان می‌دهد چنین رشدی بسیار غیرممکن و دور از واقعیت است. بنابراین، انتظار داشتن این ارز به قیمت یک سنت عملاً غیر ممکن است و این موضوع باید در نظر گرفـته شود.
با این حال، این ارز ممکن است در آینده رشد قیمتی داشته باشد، اما باید به دلیل نوسانات و هیجانات بازار، با دیدی کوتاه‌ مدت به آن نگاه کرد و از آن به عنوان یک انتخاب مناسب برای سرمایه‌گذاری بلند مدت انتظار نداشت.

به یک سنت رسیدن ارز دیجیتال Dogelon Mars

یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی که بسیاری از افراد قبل از سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال مطرح می‌کنند، مربوط به سطح امنیت آن است. آنها می‌خواهند بدانند که سرمایه‌گذاری آنها با چه میزان ریسکی همراه است. این ارز دیجیتال دارای یک شبکه لایه دوم روی بلاکچین اتریوم است که باعث می‌شود زیرساخت آن تا حد زیادی امنیت لازم را داشته باشد. اما موضوع اصلی مربوط به امنیت این ارز دیجیتال، مرتبط با مسائل فنی نیست، بلکه به ریسک‌های مرتبط با آینده آن مرتبط است.
سیاست‌گذاری‌های عرضه، عدم داشتن کاربرد مشخص، نبود نقشه راه و… از جمله دلایلی هستند که موجب نگرانی سرمایه‌گذاران شـده است. آنها نگران این هستند که ممکن است این پروژه یک کلاهبرداری باشد یا در آینده به دلیل زیرساخت فنی ضعیف، قیمت‌ها به شدت کاهش یابد.
این احتمالات از ریسک‌های معمولی است که برای ارزهای دیجیتال وجود دارد. با توجه به حمایت ایلان ماسک از این پروژه، احتمال اینکه اسکم بودن کاهش می‌یابد. اما با این حال، نباید از نوسانات غیرمنطقی آن چشم‌پوشی کرد؛ بنابراین، بهتر است سرمایه‌گذاری‌های خود را با دقت بیش‌تری انجام دهید.

راه‌هایی که برای خرید دوج ایلان مارس وجود دارد، شامل استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال می‌شود که از میان برترین آنها می‌توان به بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase)، کوکوین (KuCoin) اشاره کرد. اما برای برخی افراد ممکن است فرایند ایجاد حساب کاربری و احراز هویت در این پلتفرم‌ها مشکل و یا غیرممکن باشد. در این صورت، بهتر است از پلتفرم‌های داخلی مانند او ام پی فینکس استفاده کنید.
پلتفرم او ام پی فینکس، فرایند ثبت نام و احراز هویت را در کم‌تر از چند دقیقه با پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته انجام می‌دهد. پس از تکمیل این فرایند، می‌توانید به سادگی و در کم‌ترین زمان ممکن به خرید دوج ایلان مارس بپردازید.
برای شارژ حساب کاربری در او ام پی فینکس، دو روش وجود دارد:
اتصال به درگاه پرداختی شبکه شتاب و واریز ریال از طریق کارت‌های بانکی.
ارسال ارز دیجیتال مانند تتر (USDT) به کیف پول خود در پلتفرم و شارژ مستقیم حساب کاربری.
پس از شارژ حساب کاربری، می‌توانید در بازار اصلی برای خرید دوج ایلان مارس اقدام کنید و یا با ارسال تتر به بازار حرفه‌ای، این رمز ارز را خریداری نمایید.

نحوه خرید ارز دوج الون مارس

برای فروش ارز دیجیتال دوج ایلان مارس، می‌توانید به همان صرافی‌ ارز دیجیتال که در آن خرید خود را انجام داده‌اید مراجعه کنید. پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی، باید مبلغ مورد نظر از ارز دوج ایلان مارس را به قیمت فعلی در بازار بفروشید. سپس می‌توانید مبلغ را به حساب بانکی خود یا به کیف پول دیجیتال دیگری که مدنظر دارید، واریز کنید. به طور خلاصه، مراحل فروش ارز دیجیتال دوج ایلان مارس شامل ورود به صرافی، قیمت گذاری و فروش و سپس واریز وجه به حساب مورد نظر می‌باشد.

 • بایننس
 • کوین ‌بیس
 • کوکوین
 • بیترکس
 • اکس‌ موز
 • هیت ‌بی ‌سی
 • گیت ‌بیت
 • اوکس‌ تریت
 • بیتکس روم
 • هوبی
کدام صرافی ها از رمز ارز توکن Dogelon Mars پشتیبانی می کنند؟

کیف پول ارز دیجیتال دوج الون مارس می‌تواند در دو نوع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تهیه گردد که در ادامه موارد این دو دسته را معرفی می‌کنیم.

سخت‌افزاری:

 • لجر نانو ایکس
 • ترزور مدل T
 • لجر نانو اس
 • ترزور مدل S
 • کی پاس

نرم‌افزاری:

 • کوین ‌بیس
 • اکسودوس
 • جارجلی
 • مای‌تر
 • ایران والت

مسیر Dogelon Mars بدون یک نقشه راه فنی منسجم، بلکه با انتشار یک داستان فانتزی در قالب کمیک مشخص شـده است. طرفداران و رسانه‌ها از این داستان به عنوان نشانه‌ای برای صعود قیمت این توکن در صرافی‌های بزرگ تعبیر می‌کنند.

بررسی نقشه راه Dogelon Mars

قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، افراد به آینده آن توجه ویژه‌ای می‌کنند. این امر به آنها کمک می‌کند تا با دقت بیش‌تری تصمیم‌گیری خود را انجام دهند. اما آینده یک ارز دیجیتال به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از جمله مشکلات سیاسی و اقتصادی، وضعیت تیم توسعه‌دهنده، شرایط رقبا و اهداف پروژه. این ارزها ممکن است هدف و کاربرد خاصی نداشته باشند که باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شود. از طرفی، توییت‌های ایلان ماسک و حمایت او می‌تواند به شدت تحت تأثیر قرار گیرد و قیمت را تغییر دهد. بر همین اساس، برای سرمایه‌گذاری بلند مدت، بهتر است انتخاب با دقت انجام شود و برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه ‌مدت نوسانات بازار را در نظر گرفت.