ارز دیجیتال سولانا (SOL) از شروع سال جاری تا الان رشد خوب و قابل قبولی را بدست آورده است و به بیشترین حد امسال قیمت خود دست یافته است. در این میان، پلتفرم تحلیلی Santiment به افزایش FOMO (ترس از دست دادن فرصت) برای SOL اشاره می‌کند. که نتیجه‌ی آن ایجاد فومو در بین سرمایه گذاران سولانا است.

علی‌رغم مواجهه با تمام چالش‌ها در زمستان ارزهای دیجیتال، سولانا به عنوان یک پروتکل بلاکچینی قدرتمند ظاهر شده و انتظار می‌رود که پتانسیل به چالش کشیدن اتریوم (ETH) را داشته باشد.

سولانا در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت تاریخی خود در ۲۶۰ دلار رسید، اما در طول زمستان ارزهای دیجیتال و فروپاشی صرافی FTX، شاهد کاهش ارزش خود بود. پس از سقوط به ۸.۱۴ دلار به دلیل فروپاشی صرافی FTX، سولانا توانست دوباره رشد کند و اکنون در محدوده ۶۰ دلار معامله می‌شود.

فومو سرمایه گذاران سولانا چیست2

در همین حال، پلتفرم تحلیلی Santiment احساسات مثبت قابل‌توجهی را در بین خریداران این ارز گزارش می‌دهد، که بیانگر بیشترین افزایش از نوامبر سال گذشته است. هدف سولانا بازیابی ضرر ۷۶.۸۵ درصدی و آزمایش مجدد قیمت تاریخی خود است.

طبق آخرین به‌روزرسانی، سولانا با قیمت ۵۹.۵ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده افزایش ۵.۲۷ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. در این میان، حجم معاملات ۱,۸۷۲,۳۴۰,۲۵۷ دلاری، سولانا را در رتبه پنجم برترین توکن‌های معامله‌شده قرار داده است.

سولانا در شاخص زمان نهایی شدن (TTF) که در واقع به معنای میزان زمان مورد نیاز برای نهایی شدن یک تراکنش است، به عنوان یکی از سریع‌ترین شبکه‌های بلاکچین در نظر گرفته می‌شود.

علی‌رغم تمام چالش‌های گاه و بیگاه این شبکه، سولانا جاذبه‌ی مورد نیاز برای هدف ترغیب توسعه‌دهندگان تازه را دارا می باشد. حرکت استراتژیک سولانا به سمت سخت‌افزار، که نمونه آن راه‌اندازی تلفن همراه مبتنی بر بلاکچین آن به نام Saga است، نشان‌دهنده تعهد این تیم به نوآوری است.

هدف نهایی سولانا، تبدیل شدن به اپل وب ۳ است، جاه‌طلبی که نشان می‌دهد این تیم نوآوری‌های بسیار بیشتری در دست اجرا دارد. به خاطر همین نوآوری‌ها و تلاش‌های انجام‌شده، کتی وود (Cathie Wood)، موسس و بنیانگذار شرکت مدیریت دارایی Ark lnvest ، معتقد است که سولانا در بلندمدت از اتریوم پیشی خواهد گرفت.

منبع : coingape.com

لینک مطلب : نتیجه‌ فومو سرمایه گذاران سولانا چیست؟