با انتشار خبر متهم شدن و استعفای مدیر عامل بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتال در دنیا، اکنون بازار کریپتو به یک آرامش نسبی رسیده است و رشد خوبی را شاهد بوده ایم که همچنین دیگر ترسی مبنی بر خروج سرمایه های اولیه از این صرافی بزرگ رمز ارزی وجود ندارد و انگار خیال تریدرها و سرمایه گذاران راحت است.

اما با ورود میلیاردها دلار سرمایه ای که اخیرا وارد بازار کریپتو شده است، نتیجه چیست؟ و آیا بازار به آرامش نسبی رسیده است بعد از مدت ها و رشد رمز ارزها ادامه می یابد؟

به گزارش شرکت تحلیلی نانسن (Nansen)، در ۲۴ ساعت پس از انتشار اخبار مرتبط با بایننس، هیچ خروج انبوهی از این صرافی صورت نگرفت. البته یک خروجی تقریبا ۱ میلیارد دلاری روز گذشته ثبت شد، اما نگران‌کننده نبود؛ چون ادامه پیدا نکرد.

نانسن در ادامه همچنین اشاره کرد که در سال گذشته، دو جریان خروجی بسیار بزرگ‌تر از بایننس وجود داشته است، یکی در دسامبر ۲۰۲۲ پس از ورشکستگی صرافی FTX و یکی دیگر در ماه ژوئن سال جاری بعد از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده آمریکا از این شرکت، بوده است.

روز گذشته، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه بایننس احتمالاً می‌تواند جریمه ۴٫۳ میلیارد دلاری خود را بدون فروش هیچ رمزارزی بپردازد؛ چون این شرکت بیش از ۶ میلیارد دلار دارایی دارد. پس از آن، ریچارد تنگ، مدیرعامل جدید بایننس هم اظهار داشت که بنیاد و فاندامنتال‌های این شرکت بسیار قوی هستند.

حال، داده‌ها حاکی از آنند که بازار کریپتو به طور کامل از شکست جزئی ناشی از اخبار مرتبط با بایننس بهبود یافته و در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۰ میلیارد دلار سرمایه دوباره وارد این بازار شده است.

قیمت بیت کوین با ۲٫۶ درصد افزایش در روز به ۳۷،۴۱۰ دلار رسیده و اتریوم هم با رشد روزانه ۳٫۹ درصدی خود، در حال حاضر در محدوده ۲،۰۶۵ دلار معامله می‌شود.

ملیاردها دلار سرمایه به بازار کریپتو نتیجه چیست2

سایر آلت‌کوین‌هایی که در ۲۴ ساعت گذشته سود قابل‌توجهی ثبت کرده‌اند، عبارتند از؛ سولانا، یونی سواپ و توکن صرافی FTX.

منبع : beincrypto.com

لینک مطلب : ورود ملیاردها دلار سرمایه به بازار کریپتو، نتیجه چیست