کارکنان پلتفرم OpenSea پس از اینکه متوجه شدند آدرس‌های ایمیل با یک طرف خارج از سازمان به اشتراک گذاشته شده است، به مشتریان خود در مورد حملات فیشینگ به دلیل نقض داده‌ها هشدار دادند.

کوری هاردمن، رئیس امنیت، روز چهارشنبه در یک پست وبلاگی گفت که یکی از کارمندان Customer.io، با دانلود و به اشتراک‌گذاری داده‌های مشتری، از دسترسی خود سوء استفاده کرده است.

او نوشت: «اگر در گذشته ایمیل خود را با OpenSea به اشتراک گذاشته‌اید، به احتمال زیاد تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اید. ما در حال بررسی مشکل پیش آمده هستیم و آن را به مجریان قانون گزارش کردیم.»

این شرکت همچنین هشدار داد که مشتریان ممکن است با حملات فیشینگ به دلیل نقض داده‌ها در Opensea مواجه شوند. مجرمان سایبری که خود را به عنوان مؤسسات معتبر معرفی می‌کنند با استفاده از نام دامنه مشابه در تلاش به سرقت بردن اطلاعات مشتریان هستند.

اسکرین شات‌های ارسال شده در توییتر نشان می‌دهد که OpenSea از طریق ایمیل به مشتریان خود در مورد مشکل امنیت سایبری اطلاع داده است. برخی از کاربران خواستار غرامت شدند.

وزارت دادگستری، ناتانیل چستین، مدیر تولید سابق OpenSea را متهم به تجارت داخلی در ارتباط با توکن‌های غیرقابل تعویض کرد. او به یک فقره کلاهبرداری و یک فقره پولشویی متهم شد. چستین در سپتامبر از سمت خود در OpenSea استعفا داد، زیرا مظنون به سود بردن از اطلاعات داخلی و خرید NFTها قبل از انتشار عمومی بود.

بر اساس داده‌های DappRadar، پلتفرم OpenSea با رشد شش برابری فروش در 30 روز گذشته، با اختلاف گسترده‌ای در رتبه اول بازار قرار گرفت.

آیا شما هم با این پلتفرم آشنایی دارید؟

منبع: blockworks.co