نیت گراسی (Nate Geraci) می‌گوید که ETF‌های اسپات اتریوم به دلیل عدم تعامل با صادرکنندگان، شانس کمی برای تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در ماه می، دارند. اگر برنامه‌های ETF اتریوم پس از پیروزی قانونی ETFبیت کوین رد شود، گری ‌اسکیل یا سایر صادرکنندگان ETF ممکن است SEC را به چالش بکشند. علیرغم تردیدها، ارزش بازار 379 میلیارد دلاری اتریوم بر اهمیت آن تأکید کرده و توجه تحلیلگران و ناشران را ضروری می‌کند.

نیت گراسی، کارشناس بازار ETFها، اظهار داشت که “ETF نقطه‌ای اتریوم چیزی نیست که SEC تا ماه می، تایید کند.” کم‌کاری در ارتباط بین ناشران و سرمایه‌گذاران را می‌توان انتخاب ضعیفی برای تایید دانست. بحث‌ها در مورد ETFهای اتریوم عمدتا یک طرفه بوده است تا بحث‌های پر جنب و جوش مرتبط با جلسات معاملاتی که قبل از تایید ETFهای بیت کوین انجام شده است.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، بسیار ماهرانه موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار را خلاصه می‌کند که «سکوت خشونت است». عدم بازخورد SEC در مورد ETFهای اتریوم، احتمال تایید آن‌ها را در این زمان کاهش می‌دهد. بالچوناس به این نکته اشاره می‌کند که در صورت رد شدن درخواست‌های بسیاری از ETF‌های تحت حمایت اتریوم، SEC ممکن است شکایت دیگری دریافت کند، که نشان می‌دهد گری اسکیل یا برخی دیگر از صادرکنندگان ETF تخیلی ممکن است این تصمیم را به چالش بکشند.

گراسی حدس می‌زند که معامله‌گران یا سایر صادرکنندگان ETF با بودجه کلان ممکن است از SEC به دلیل تاخیر در تراکنش ETF‌های اتریوم شکایت کنند. این پس از آن است که گری اسکیل در ماه اوت در نبرد حقوقی خود پیروز شد، جایی که دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا ایالات متحده به نفع برنامه ETF بیت کوین گری اسکیل رای داد. گراسی پیشنهاد می‌کند که این نوع نبرد حقوقی ممکن است به عنوان یک هزینه بازاریابی استراتژیک در نظر گرفته شود که به یک شرکت مزیت رقابتی قوی در بازار می‌دهد.

برخی نیز ارزش ETFهای اسپات اتریوم را زیر سوال برده‌اند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از ETFهای راه اندازی شده آینده بر اساس ارزش دومین آلت کوین بزرگ، مورد استقبال بازار قرار نگرفته‌اند. از سوی دیگر، گراسی خاطرنشان می‌کند که این واقعیت که اتریوم دارای ارزش بازار عظیم موج 379 میلیارد دلاری است، چیزی است که تحلیلگران و ناشران نباید نادیده بگیرند. اگرچه به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران علاقه کمتری به ETFهای اتریوم مبتنی بر معاملات آتی دارند، اما گراسی ادعا می‌کند که ETFهای اتریوم به دلیل تحولات قابل توجه در ETFهای بیت کوین اهمیت دارند.

به گفته کارشناسان صنعت، حمایت SEC در مورد چشم انداز ETFهای مبتنی بر اتریوم، نشانه‌ای از عدم تایید زیاد آن در کوتاه مدت است. فقدان تماس مستقیم با ناشران، عامل حدس و گمان موضع تنظیم کننده در مورد محصولات سرمایه‌گذاری گسترده‌تر مرتبط با اتریوم است. با وجود جهش ETFهای بیت کوین، هیچ کس واقعاً نمی‌داند که چه موانع جدیدی برای ETFهای اتریوم در راه است.

تحلیلگران و فعالان بازار، اقدامات بعدی SEC را زیر نظر دارند و پدیده‌هایی را که در آن احتمال رد ETFهای اتریوم وجود دارد، تجزیه و تحلیل می‌کنند. صنعت کریپتو همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد؛ زیرا هیچ چارچوب نظارتی روشنی وجود ندارد. صنعت کریپتو قرار است قوانین بیشتری را در مورد محصولات سرمایه‌گذاری اتریوم تعیین کند. در حالی که چالش‌ها نادیده گرفته نمی‌شوند، طرفداران ETF اتریوم همچنان بر این باورند که روزی به دلیل ارجاع ارز دیجیتال در بخش مالی گسترده‌تر، این ارز دیجیتال تایید خواهد شد.

منبع خبر: Cryptopolitan

لینک مطلب: تاييد ETF اتریوم در ماه می، بعيد است