اگرچه بیت کوین (BTC) با ادامه تثبیت دستاوردهای قبلی خود بازار ارزهای دیجیتال را با خود همراه کرده است، اما پلتفرم‌های هوش‌ مصنوعی (AI) همچنان نسبت به قیمت صعودی بیت کوین تا پایان امسال خوش‌بین هستند.

بعد از بالا رفتن بزرگترین دارایی بخش کریپتو به قیمت 70000 دلار، سطح ارزش آن فعلا در بازار کاهش یافته است و تلاش می‌کند به بالای منطقه مقاومت 68000 دلاری برسد.

یک الگوریتم هوش‌مصنوعی پیشرفته بر اساس عملکرد تاریخی قیمت بیت کوین، الگوهای نمودار و سایر تحولات مرتبط ، قیمت نماینده بازار کریپتو را در 30 دسامبر 2024 درحدود 105794 دلار تعیین کرده است که نشانه افزایش 55.77 درصدی قیمت آن است.

در جای دیگر، مدل جدید ChatGPT ، محدوده قیمتی 78299.17 تا 87000 دلار را ارائه کرده است که بر اساس پیش‌بینی‌ها ، داده‌های موجود با در نظر گرفتن عواملی مانند هاوینگ اخیر و تأثیر آن دربیت کوین و پاداش استخراج کنندگان بوده است.

در عین حال، Claude Opus AI، دستاورد اخیر هوش مصنوعی Anthropic، پیش‌بینی صعودی‌تری نسبت به همتای هوش مصنوعی مولد خود ارائه کرده است، که 80000 دلار تا  100000 دلار را برای بیت‌کوین نشان می‌دهد.

همچنین توضیح می‌دهد که این پیش‌بینی، الگوهای تاریخی قیمت بیت‌کوین را در نظر می‌گیرد و قیمت بیت‌کوین به‌طور قابل‌توجهی در 12 تا 18 ماه پس از هاوینگ افزایش می‌یابد.

در نهایت، گوگل جمینی، ربات چت هوش‌مصنوعی توسعه یافته توسط آلفابت بیان کرده است که با توجه به اطلاعات فعلی و با توجه به برخی ظرفیت‌های رشد، محدوده احتمالی قیمت برای بیت کوین ممکن است بین 70000 تا 100000 دلار تا پایان سال 2024 باشد.

در حال حاضر، اولین دارایی کریپتو با قیمت 67915 دلار در حال تغییر است که نشان‌دهنده کاهش 1.20 درصدی در 24 ساعت گذشته است

در طول هفت روز گذشته، 3.18 درصد کاهش اما همچنان در نمودار ماهانه خود افزایش 8.90 درصدی دارد و در سال جاری، طبق داده های 29 مه رشد 61.76 درصدی دارد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

 با این حال موقعی که موسسات، بر اساس مشاهده کسانی که از سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین خود سود می‌برند،مبالغ زیادی پول را به بیت‌کوین واریز می‌کنند، می‌تواند باعث ایجاد ترس از دست دادن (FOMO) شود و قیمت آن را به سمت یک ملیون دلار سوق دهد.

از سوی دیگر، معامله‌گر حرفه‌ای کریپتو ولف، پیش‌بینی‌های بیش از حد خوش‌بینانه متخصص مشهور رمز ارز برای هر بیت‌کوین 500000 دلار را، به چالش کشیده است.

وی استدلال می‌کند که 130,000 دلار که ازطرف معامله‌گران خرده‌فروش شروع می‌شود هدف محتمل‌تری است.

در نتیجه، بیت کوین ممکن است مسیر تعیین شده توسط هر یک از پلتفرم‌های هوش مصنوعی یا متخصصان رمز ارز را دنبال کند، اما همه آنها در یک چیز اتفاق نظر دارند و آن اینکه دارایی شاخص مالی غیرمتمرکز (DeFi) بالا می‌رود.

با این حال، گاهی اوقات در بخش کریپتو ممکن است تغییری صورت نگیرد، بنابراین انجام تحقیقات فرد معامله‌گر هم ضروری است.

منبع خبر: finbold

لینک مطلب: پیش‌بینی قیمت بیت کوین با هوش‌ مصنوعی