کاهش آدرس‌های فعال در مورد BTC نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد. اگر قیمت بیت کوین BTC با الگوهای تاریخی همخوانی داشته باشد، نسبت به چند روز گذشته نمودار قیمت آن پایین‌تر خواهد بود.

 این کاهش پیش‌بینی شده می‌تواند یک یا دو ماه طول بکشد. با این حال، AMBCrypto این نتیجه به دست‌آمده را بدون اطلاعات لازم انجام نداده است.

در این نوشته، نتیجه را بررسی می‌کنیم. یکی از معیارهای برتر که با این پیش‌بینی مطابقت دارد، گرادیان دلتا است، گرادیان دلتا تغییر نسبی حرکت را در برابر سرمایه واقعی یک ارز دیجیتال اندازه‌گیری می‌کند.

 هنگامی که گرادیان مثبت است، یک روند صعودی ظاهر می‌شود و اغلب اوقات، این روند صعودی 28 تا 60 روز طول می‌کشد، هم اکنون روند نزولی بیت کوین 2.34- بود که این رقم منفی نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین ممکن است به روند نزولی خود ادامه دهد.

نمودار 1 اصلاح قیمت بیت کوین

همچنین، این روند نزولی پیش‌بینی شده می‌تواند مدت مشابهی ادامه یابد و اصلاح بیت کوین ادامه دارد.

در هفت روز گذشته این کاهش 4.96 درصدی بود. اگر شیب دلتا به کاهش ادامه دهد، قیمت بیت کوین ممکن است مانند چند روز قبل به زیر 60000 دلار برسد و این واکنش بیت کوین با دوره ای که قیمت واقعی بالاتر از ارزش لحظه ای افزایش یافت، هماهنگ بود.

علاوه بر این، با بررسی سود و زیان واقعی شبکه سیگنال‌های ترکیبی، روی نمودارها ظاهر می‌شوند و این معیار ارزش معاملاتی را نشان می‌دهد که در مدت اخیر سود یا زیان دریافت کرده‌اند.

  مثبت بودن معیار نشان می‌دهد که سوددهی بالا است و به این ترتیب، می‌تواند باعث کاهش قیمت‌ها شود ولی اگر معیار منفی باشد، به این معنی است که در زیان‌های تحقق یافته افزایشی وجود داشته است.

طبق گفته Santiment، سود و زیان شبکه بیت کوین 1.92- میلیون بود که این نشان می‌دهد بخشی از تراکنش‌های پشت سر هم که در زیان هستند، تمام شده‌اند.

به طور معمول، این کاهش می‌تواند یک پیش‌بینی برای افزایش قیمت باشد اما به دلیل کاهش فعالیت در شبکه بیت کوین ممکن است اینطور نباشد.

هم اکنون، آدرس‌های فعال 24 ساعته به 694000 کاهش یافته است ولی در چند روز اخیر تقریباً یک میلیون بود، آدرس‌های فعال معیاری از فعالیت کاربران است.

نمودار2 اصلاح قیمت بیت کوین

Santiment، اعلام کرد که فعالیت شبکه بیت کوین کاهش می‌یابد بنابراین، کاهش آن در چند روز گذشته، به این معنی است که فعالان بازار در سطح بالایی با BTC تعامل ندارند، در نتیجه می‌تواند منجر به کاهش قابل توجه تقاضا برای بیت کوین شود.

مایکل ون د پوپ تحلیلگر، معتقد است که اصلاح بیت کوین ممکن است به‌زودی به پایان برسد و به گفته وی هفته اخیر برای بیت کوین خوب بود و یک شمع هفتگی مناسب به بیت کوین نزدیک می‌شود.

وی افزود، من انتظار دارم که اصلاحات تمام شود، واضح‌ترین اصلاحات را در چرخه‌های قبلی دریافت نکردیم و سرمایه‌گذاران بیت‌کوین با ETF بیست درصد وضعیت بدتری دارند.

منبع خبر: ambcrypto

لینک مطلب: اصلاح قیمت بیت کوین