بنیاد آیوتا اکوسیستم DLT اولین نهادی است که در اوایل ماه جاری توسط رگولاتورهای ابوظبی تاییدیه دریافت کرد.

توسعه‌دهنده بلاکچین آیوتا بنیادی به نام Iota Ecosystem DLT Foundation را در ابوظبی راه‌اندازی می‌کند. آیوتا این امر را به دلیل رشد فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) خود در منطقه خاورمیانه راه‌اندازی خواهد کرد.

این بنیاد جدید با پشتوانه 100 میلیون دلار توکن دیجیتال آیوتا که برای مدت چهار سال به آنها اختصاص داده شده کار خود را شروع می‌کند.

دومینیک شینر یکی از بنیان‌گذاران و رئیس این شرکت هدف اصلی این بنیاد را فشار سریع DLT و تبدیل دارایی‌های دنیای واقعی به دارایی‌های دیجیتال بیان کرد.

دومینیک افزود:

بازار در حال نوسانات و تغییراتی است. بنابراین فرصتی بزرگ برای ما رقمم خورده تا با تمرکز بر موسسات داخلی، موقعیت خود را پیدا کنیم. اکنون انجام این کار در امارات امکان‌پذیرتر است.

این شبکه علاوه‌بر رشد فناوری برای حمایت از تحولات در خاورمیانه، توکن‌سازی دارایی‌ها را نیز آغاز خواهد کرد.

حمد سیاح المزروعی مدیر اجرایی سازمان ثبت بازار جهانی ابوظبی (ADGM)، گفت که این کشور قصد دارد تا به یک حوزه قضایی پیشرو برای صنعت بلاکچین تبدیل شود.

بنیاد Iota Ecosystem DLT یکی اولین سازمان‌های متمرکز بر بلاکچین است که توسط قانون‌گذاران ADGM تایید شده است. این بنیاد کمتر از یکماه پس از تصویب قوانینی از سوی ADGM راه‌اندازی شد. طبق ادعاها، این قوانین فرصت‌هایی را برای سازمان‌ها در حال گسترش به DLT فراهم می‌کند.

این چارچوب قوانین جدید، راه را برای سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز به منظور فعالیت قانونی و صدور توکن برای اعضا هوار می‌کند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: توسعه صنعت بلاکچین در خاورمیانه