FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

بر اساس یک ارزیابی از بلومبرگ، اگرچه رشد چشمگیر ۱۶۰ درصدی بیت کوین (BTC) در سال جاری باعث جذب سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال شده، اما به دلیل همبستگی نامشخص آن با دارایی‌های سنتی مانند سهام و طلا، نقش این رمزارز در سبد دارایی افراد نامشخص است، بر همین اساس آرون براون تحلیلگر برجسته‌ی بلومبرگ به تفسیر نظر مردم عادی در مورد بیت کوین می پردازد.

آرون براون، تحلیلگر مالی بلومبرگ تأکید می‌کند که علی‌رغم فضای موجود برای رشد بیشتر بیت کوین، رفتار غیرقابل پیش‌بینی آن در طول رویدادهای متخلف در بازار می‌تواند این رمزارز را برای کسانی که برای نوسانات مکرر قیمت آماده نیستند، دلهره‌آور نمایش دهد.

براون اعتقاد دارد که با حذف کردن کامل بیت کوین از سبد دارایی ها این امر باعث می شود که یک سبد سرمایه گذاری تعادل خود را از دست بدهد. وی باور دارد که حتی سرمایه‌گذاران بدبین نیز باید مقدار کوچکی بیت کوین را در سبد‌های دارایی خود جای دهند.

با وجود اذعان به احتمال صفر شدن دارایی‌های رمزارزی، رشد اخیر بیت کوین، داشتن آن را به یک انتخاب مطمئن‌تر تبدیل کرده است. درست است که نوسانات اخیر بیت کوین کاهش یافته، اما در میان رسوایی‌های موجود در صنعت ارزهای دیجیتال و فشارهای نظارتی، سرمایه‌گذاری در BTC یک سرمایه‌گذاری غیرقابل پیش‌بینی شناخته می‌شود.

در مقایسه با سال‌های گذشته، داده‌های درون زنجیره‌ای فعلی حاکی از علاقمندی کمتر سرمایه‌گذاران به بیت کوین است. با این حال، تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که سطح عرضه غیرنقدی (Illiquid Supply) بیت کوین نشان‌دهنده افزایش اعتقاد و اعتماد به این ارز دیجیتال در بین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران است.

در مقایسه با ارزهای فیات یا استیبل‌کوین‌ها و با توجه به ارزش بنیادین بیت کوین، نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه این رمزارز به عنوان یک ارز مبادله‌ای پذیرفته نمی‌شود، به وجود آمده است.

البته تسهیل بیشتر فشارهای نظارتی و در دسترس بودن خدمات مالی سنتی برای بیت کوین، می‌تواند نشان‌دهنده بهبود تفکرات پیرامون BTC باشد.

منبع : cryptopotato.com

لینک مطلب : تحقیق بلومبرگ در مورد، نظر مردم عادی نسبت به بیت کوین چیست