بیت کوین احتمالا با مقاومت 45 هزار دلاری روبه‌رو شود. اما احتمال صعود و شکست این مقاومت بسیار بالا است.

بیت کوین در نزدیکمقاومت سربار 44700 دلار قرار دارد که سطحی مهم برای خرس‌ها است. اما احتمال نزولی شدن بیت کوین پایین است زیرا معامله‌گران از تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) مطمئن هستند. انتظار می‌رود تایید ETF رونق گسترده‌ای به فضای ارزهای دیجیتال ارائه کند.

پلتفرم QCP Capital بیان کرد که تایید ETF نقطه ای بیت کوین در ابتدا کمتر از انتظارات خواهد بود. این امر معامله‌گران را وسوسه می‌کند که سود خود را ثبت و باز پس‌گیری را آغاز کنند. پیش‌بینی کوتاه مدت بازار به رویدادهای مهم بسیار دشوار است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

آیا بیت کوین و آلت کوین‌ها از بالاترین سطح اخیر خود می‌شکنند و روند صعودی خود را در پیش خواهند گرفت یا رزرو سود باعث کاهش قیمت می‌شود؟ با تجزیه و تحلیل نمودار این امر را متوجه خواهیم شد.

بیت کوین به مقاومت بالای 44700 دلار رسیده که خرس‌ها چالش سختی را به وجود آورده‌اند. مزیت گاوها در این نبرد این است که فضای اندکی را به خرس‌ها داده‌اند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

میانگین‌های متحرک افزایش یافته اما در همین حال شاخص قدرت نسبی (RSI) واگرایی منفی داشته است. این عوامل احتیاط را ایجاب می‌کند و باید مراقب بود. در صورت پیش گرفتن مسیر نزولی اولین نشانه ضعف میانگین متحرک نمایی 20 روزه (42103 دلار) است. با شکستن این سطح جفت BTC/USDT به سمت 37980 دلار سقوط می‌کند.

در طرف مقابل با افزایش قیمت به بالای متحرک نمایی 20 روزه و سپس شکستن سطح 44700 دلار یک روند صعودی جدید آغاز می‌شود. در این صورت قیمت تا 48 هزار دلار و در نهایت تا 50 هزار دلار افزایش می‌یابد.

گاوها موفق شدند که قیمت اتر را به بالای متحرک نمایی 20 روزه (2221 دلار) برگردانند. این امر نشان از پایان اصلاحات را می‌دهد.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

اگر قیمت در بالای 2332 دلار باقی بماند، توقف بعدی 2403 دلار خواهد بودکه بالاترین قیمت در 52 هفته اخیر است. خرس‌های در این سطح از تمام توان خود استفاده خواهند کرد. زیرا با شکست این سطح مرحله بعدی روند صعودی آغاز می‌شود. در این صورت جفت ETH/USDT به سمت قیمت 3 هزار دلار صعود خواهد کرد.

از سوی دیگر اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، جفت دوباره حمایت حیاتی در 2200 دلار را آزمایش می‌کند. خرس‌ها برای تضعیف گاوها باید قیمت را به زیر 2200 دلار برسانند و آن را حفظ کنند.

دوج کوین در نزدیک میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.09 دلار) شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها است.

نمودار روزانه DOGE/USDT
نمودار روزانه DOGE/USDT

گاوها در تاریخ 21 دسامبر قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساندند. اما گاوها در تلاش برای فتح سطوح بالاتر هستند. اما اگر خرس‌ها موفق به کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه شوند، جفت DOGE/USDT به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.08 دلار) و سپس 0.07 دلار کاهش می‌یابد.

در طرف مقابل خریداران باید قیمت را بالاتری از ناحیه مقاومت 0.1 تا 0.11 دلار برسانند و حفظ کنن تا بتوانند دست بالا را داشته باشند. در این شرایط حرکت بعدی به سمت 0.16 دلار خواهد بود.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تحلیل قیمت BTC، ETH و DOGE