Coinbase قراردادهای آتی دوج کوین را تا آوریل راه اندازی می‌کند. اولین قرارداد تنظیم شده توسط CFTC برای دوج کوین (DOGE)، لایت کوین (LTC) و بیت کوین کش (BCH) خواهد بود.

Coinbase Derivatives، بازوی مشتقات صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده، با استناد به دوج کوین برنامه‌های آینده خود را درعرضه محصولات آتی با تسویه نقدی برای دوج کوین (DOGE)، لایت کوین (LTC) و بیت کوین کش (BCH) اعلام کرد. محبوبیت پایداردوج کوین و تبدیل آن به یک عنصر اصلی در صنعت ارزهای دیجیتال از دلایل اصلی این تصمیم بوده است.

پرونده این قراردادهای آتی جدید در 7 مارس به کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) ارسال شد. Coinbase Derivatives قصد خود را برای فهرست کردن قراردادهای آتی در پلتفرم خود، به عنوان یک پلتفرم سازمانی، احتمالاً قبل از دریافت تأیید رسمی از CFTC، بیان کرد. Coinbase Derivatives می‌گوید که قصد دارد از روش «خوداظهاری» استفاده کند و به آن اجازه می‌دهد محصولات را تا زمانی که به دستورالعمل‌های نظارتی تعیین‌ شده توسط کمیسیون پایبند باشند، عرضه کند.

کوین بیس تصمیم خود را برای فهرست قراردادهای آتی دوج کوین با این ادعا توجیه کرد که میم کوین به عنوان یک شوخی از منشأ خود فراتر رفته و به عنصری اساسی در صنعت کریپتو تبدیل شده است. این صرافی خاطر نشان کرد که «محبوبیت پایدار دوج کوین و حمایت فعال جامعه نشان می‌دهد که از منشأ خود به عنوان یک الگوی رفتاری برای تبدیل شدن به یک عنصر اصلی در دنیای ارزهای دیجیتال فراتر رفته است.»

پس از اعلام این خبر، قیمت دوج کوین 17درصد افزایش یافت و در زمان نگارش این مقاله با 0.15 دلار معامله شد. بر اساس تجزیه و تحلیل CoinGecko، قیمت این توکن اکنون 0.163 دلار است که 8.1 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته داشته است.

همزمان با توسعه X Payments LLC، که بازوی سرمایه‌گذاری مالی X، تحت رهبری ایلان ماسک است، X Payments مجموعه ای از مجوزها را برای کمک به پرداخت در X فعال کرده است. ماسک از حامیان دوج کوین است و حداقل از اواخر سال 2022 به ادغام احتمالی با بلاک چین اشاره کرده است.

برخی از تحلیلگران حدس می‌زنند که اقدام کوین بیس به فهرست قراردادهای آتی می‌تواند یک بازی استراتژیک تحمیل فشار به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) باشد.

جیمز سیفارت، تحلیلگر صندوق سرمایه‌گذاری دربورس بلومبرگ، 20 مارس در X پیشنهاد کرد که این پرونده‌ها ممکن است تلاشی برای جلوگیری از طبقه‌بندی هر گونه دارایی رمزنگاری شده توسط SEC بر اساس همان مکانیزم بیت کوین به عنوان “اوراق بهادار” باشد.

منبع خبر: cryptobriefing

لینک منبع: Coinbase قراردادهای آتی دوج کوین را تا آوریل راه اندازی می کند