این هفته، بیت کوین و اتریوم ابتدا پامپ و سپس دامپ داشتند، در چند روز گذشته، صحبت‌ در مورد ETFها به صعودی شدن بیت کوین و اتریوم کمک کرد اما در پایان نزولی شدند.

روز سه‌شنبه، ETF‌های بیت کوین ایالات متحده، ورودی خالص ۸۸۷ میلیون دلاری را جذب کردند که دومین عملکرد روزانه بهترین ETF‌ها تا به امروز است. قیمت بیت کوین در این فرآیند به بالای 71000 دلار صعود کرد که از ماه مارس به بالاترین قیمت خود رسید.

این عملکرد توسط دو حامی برجسته ETF بیت کوین ایجاد شد و به سرمایه‌گذاران اطمینان داد که موج دوم بسیار بزرگی از مؤسسات برای خرید بیت کوین از طریق صندوق‌ها ایجاد شده است.

مت هوگان، مدیر ارشد اجرایی بیت‌وایز، در یادداشتی نوشت که پیشرفت نظارتی ارزهای دیجیتال در کاپیتول هیل برای سرمایه‌گذاران آلفا استفاده نشده است، ولی جنی جانسون، مدیرعامل فرانکلین تمپلتون، گفت که ETF‌ها تنها توسط پذیرندگان موج اول تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

مدیر عامل فرانکلین تمپلتون در مورد پذیرش ETF بیت‌کوین می‌گوید که این واقعاً اولین موج از پذیرندگان اولیه است و موج بعدی موسسات بسیار بزرگتر است.

در دنیای میم کوین، به نظر می‌رسید که بازار صعودی دوباره در نوسان کامل است. طبق داده‌های CoinGecko، اولین توکن BRC-20 بیت‌کوین، ORDI، تا روز جمعه بیش از 30 درصد افزایش یافت و به 60 دلار رسید، در حالی که ارزش PUPS و بیت‌کوین ویزاردز (WZRD) در داخل هفته بیش از دو برابر شد.

سایر میم کوین‌های محبوب‌تر مانند PEPE، BONK و SHIB چندان خوش شانس نبودند، همه در این هفته ضرر کردند GME میم کوین مبتنی بر سولانا به طور جدی افزایش یافت و در اوج خود در این هفته 467 درصد افزایش یافت و بر اساس شتاب بازار سهام همنام Gamestop بود.

Roaring Kitty، اینفلوئنسر Meme، که در سال 2021 شوق GameStop را آغاز کرد، با بازگشت به YouTube و پخش زنده، دوباره قیمت این ارز را افزایش داد. دارایی خالص او تقریباً به 1 میلیارد دلار رسید، اما عملکرد GameStop در روز جمعه همه چیز را دوباره پایین آورد.

Roaring Kitty در جریان پخش زنده خود در 7 ژوئن 2024، گفت که من زنده هستم، کیت گیل، اینفلوئنسر استوک میم، که به صورت آنلاین با نام های Roaring Kitty یا DeepFucking Value شناخته می‌شود و بزرگترین تاجر پس از استیو جابز است، روز جمعه در یوتیوب درباره آینده GameStop به عنوان یک شرکت نظر داد.

این اولین پخش زنده او از سال 2021 بود این اینفلوئنسر در حالی که پس‌زمینه‌ای از قیمت سهام GameStop را در Yahoo Finance نشان می‌داد، اظهار داشت که می‌خواستم به مردم یادآوری کنم که حساب‌هایم فعال است.

از نظر عملکرد، بین بیت کوین و میم کوین‌ها، اتریوم قرار دارد که در این هفته با پیشرفت بیت کوین به سمت راه اندازی ETF اسپات پیش رفت.

تحلیلگران VanEck گزارشی منتشر کردند که در آن بیان می‌کردند که اتریوم پس از برداشتن سهم بازار مالی اپل، گوگل و بانک‌های بزرگ تا سال 2030 به 22000 دلار در هر واحد خواهد رسید.

در این هفته با کاهش نرخ بهره بانک کانادا و بانک مرکزی اروپا ، آرتور هیز، یکی از بنیانگذاران بیت‌مکس به طرفدارانش گفت که زمان آن رسیده است که به بیت‌ کوین و شت کوین‌ها بپردازیم.

 در پایان هفته، یک موج نزولی در روز جمعه باعث سقوط بیت کوین از 71000 دلار به 68000 دلار و کاهش اتریوم از 3800 دلار به 3600 دلار شد، در همین حال، هم سهام GME و هم میم کوین هر کدام بیش از 35٪ کاهش یافت.

بیت کوین تا این لحظه 69,335 دلار معامله می‌شود، در حالی که قیمت اتریوم 3,686 دلار است. قیمت میم کوین GME بار دیگر نزدیک به 0.014 دلار کاهش یافت.

منبع خبر: decrypt

لینک مطلب: ارز دیجیتال در این هفته