افزایش دو برابری تون کوین و رشد سهمی آن در بین کاربران نشان می‌دهد این پروژه در حال پیشرفت است.

کیف پول‌های غیرمتمرکز تون کوین در شش ماه اخیر بیش از دو برابر رشد کرد.

فعالیت رو به رشد کاربران به تون کوین کمک کرد تا از رکود گسترده بازار در آوریل رد شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل اخیر، در شش ماه گذشته تون کوین تلگرام، سریعترین رشد را در بین ارزهای دیجیتال پیشتاز بازار ثبت کرد.

طبق گزارش Santiment، کیف پول های غیرمتمرکز در شبکه ارزی در زمان ذکر شده بیش از دو برابر شده و به 16.8 درصد رسیده است، ولی ارزهای اصلی مانند بیت کوین و اتریوم  به ترتیب فقط 10 درصد و 11 درصد رشد را نشان دادند.

قابل ذکر است که بیت‌کوین و اتریوم شبکه‌های بسیار بزرگ‌تری هستند که در مقایسه با تون کوین (TON) که مخفف The Open Network است، رتبه بالاتری دارند. با این حال، رشد سهمی آن در میان کاربران نشانه رشد این پروژه است.

فعالیت تون کوین در ماه گذشته افزایش یافت و آدرس‌های فعال  کیف پول به بالاترین سطح تاریخ در روز 11 آوریل رسیدند.

حدود 500 آدرس روزانه با این شبکه معامله کردند که تا اواسط مارس تعداد آدرس های فعال آن از 100 بیشتر نرسیده بود، آدرس‌های جدید وارد شده به شبکه نیز افزایش یافت و در 11 آوریل به 613 رسید.

جهش ناگهانی تون کوین در استفاده روزافزون آن از پیام‌رسان اجتماعی تلگرام بود که تلاش‌های زیادی را برای استفاده از این توکن بومی در حوزه فعالیت خود انجام داده است.

مالک اصلی تون کوین در تلگرام یک سیستم اشتراک تبلیغاتی را معرفی کرد که مدیران کانال‌های عمومی با حداقل 1000 کاربر هزینه اشتراک را به تون کوین پرداخت می‌کنند. با توجه به 800 میلیون کاربر ماهانه تلگرام، این بازار بسیار خوبی برای تون کوین است.

تون کوین همچنین با استخراج تتر، بزرگترین استیبل کوین جهان را در شبکه خود فعال کرد و به کاربران تلگرام اجازه داد آن را به کیف پول یکدیگر ارسال کنند.

طبق گفته CoinMarketCap، این تلاش در قیمت تون کوین باعث شد بتواند بزرگترین رکود موجود در آوریل را به چالش بکشد و به سود 3.75 درصد برسد.

 در 24 ساعت گذشته، تون کوین با افزایش بیش از 12 درصد با 5.39 دلار معامله شد و آخرین جهش رشدی آن با سرمایه‌گذاری Pantera Capital، در یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در جهان، انجام شد. این شرکت روی ارز تون کوین در برنامه تلگرام و تبدیل آن به ارز اصلی شرط بندی بزرگی کرده است.

منبع خبر: ambcrypto

لینک مطلب: افزایش دو برابری تون کوین