اتریوم سال گذشته برای اولین بار شاهد سود بود و با نتایج سه ماهه اول سال 2024، در مسیر سود سالانه یک میلیارد دلاری قرار گرفت.

شبکه بلاک چین اتریوم پس از کسب درآمد 365 میلیون دلاری در سه ماهه اول در مسیر سود سالانه یک میلیارد دلاری قرار دارد که همراه با رشد درآمد سه ماهه 155 درصدی سالانه است.

طبق گزارش 17 آوریل مایکل نادو، تحلیلگر The DeFi Report، درآمد سه ماهه اول 2024 این شبکه تقریباً 200 درصد بیشتر از سود 123 میلیون دلاری در سه ماهه چهارم 2023 است.

درآمد کارمزد اتریوم به 1.17 میلیارد دلار رسید که 155 درصد نسبت به سه ماهه اول 2023 و 80 درصد افزایش نسبت به سه ماهه قبل را نشان می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که میانگین تراکنش‌های روزانه بلاک چین در سال 2024 از ارقام سال گذشته فراتر رفته و به نتایج اوج اتریوم در سال 2021 نزدیک شده است.

بیش از 1.15 میلیون تراکنش روزانه به طور متوسط در سال 2024 انجام شده است که اندکی نسبت به 1.05 میلیون در سال گذشته و فقط کمتر از 1.25 میلیون ثبت شده در سال 2021 است.

اتریوم در سال 2015 راه اندازی شد، اما اولین سال سودآورش در سال 2023 با درآمد 623 میلیون دلاری بود.

 علیرغم اینکه در این سال درآمد آن 75 درصد کمتر از اوج درآمد 9.9 میلیارد دلاری آن در سال 2021 بود.

نادو گفت: مشوق‌های نمادین پرداخت شده به ماینرها تقریباً 80٪ کاهش یافته و همچنین کارمزدهای اتریوم از سال 2017 به میزان 58 درصد افزایش داشت.

نادو پیش‌ بینی‌های خود را برای بازار سال‌های آینده ارائه کرد و گفت کریپتو از هر چیز دیگری بهتر خواهد بود.

طبق نظر او شرایط نقدینگی در چند سال آینده افزایش می‌یابد، زیرا ایالات متحده بدهی زیادی دارد که در سال جاری باید تامین مالی شود و برای دارایی‌های ریسکی مانند سهام فناوری و ارزهای دیجیتال بازار بهتری ایجاد کرد.

سه عامل دیگر از جمله صندوق‌های قابل معامله در بورس، هاوینگ بیت‌کوین و چرخه نوآوری در صعودی شدن چند سال آینده نقش دارند.

ETF های بیت کوین به عنوان یک دارو برای علاقه‌مندی بیشتر به ارزهای دیجیتال هستند، زیرا آنها امکانات وسیعی را به مشتریان می‌دهند و هاوینگ در 20 آوریل، منجر به رشد تاریخی در سال بعد می‌شود.

نادو معتقد بود که چرخه نوآوری، سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر جدید را جذب می‌کند و علاقه به خرده‌فروشی کریپتو را افزایش می‌دهد.

او اظهار کرد، بیت کوین و اتریوم کاملا به همدیگر وابسته هستند، بیت کوین در اوایل بازار صعودی، عملکرد بهتری دارد زیرا مشخص‌ترین ارز دیجیتال است. در حالی که اتریوم و آلت کوین‌ها در مراحل بعدی این دوره بهتر از آن عمل می‌کنند.

نادو افزود: توجه داشته باشید که آلت کوین‌ها در دو دوره گذشته به قدری افزایش یافتند که عملکرد بهتری از بیت کوین داشتند و این امر ادامه خواهد داشت، اما فقط با آلت کوین‌هایی که محصول متناسب به بازار ارائه دهند.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: اتریوم در مسیر سود سالانه یک میلیارد دلاری