هفته شلوغی در تقویم اقتصادی ایالات متحده در پیش است و یک تصمیم کلیدی درباره نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند بازارهای ارزهای دیجیتال را متزلزل کند.

همه نگاه‌ها به چهارشنبه 12 ژوئن است که تاریخ تصمیم گیری سیاست بانک مرکزی ایالات متحده در مورد نرخ بهره است.

با این حال، فدرال رزرو پس از آمارهای مشاغل در ماه می، احتمالا نرخ‌های بهره را در این هفته بدون تغییر نگه می‌دارد.

سیاست گذاران تقریبا مطمئن هستند که نرخ‌ها را برای هفتمین جلسه متوالی در محدوده 5.25٪ تا 5.5٪ حفظ خواهند کرد.

آن‌ها همچنین می‌توانند تعداد نرخ‌های برنامه‌ریزی شده برای امسال را کاهش دهند زیرا سیاست گذاران مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی را شفاف بیان می‌کنند.

12 ژوئن روز بسیار شلوغی خواهد بود و گزارش‌های اصلی CPI (شاخص قیمت مصرف کننده) منتشر می‌شود. این داده‌ها یک معیار کلیدی برای سنجش تورم در اقتصاد است و تأثیر قابل توجهی بر تصمیمات سیاست پولی فدرال رزرو از جمله تعدیل نرخ بهره دارد.

بالاتر بودن شاخص CPI نشان‌ دهنده افزایش تورم است که معمولا فدرال رزرو را تحت فشار قرار می‌دهد تا نرخ‌های بهره را افزایش دهد یا آن‌ها را ثابت نگه دارد. به نظر می‌رسد که رقم سالانه CPI در 3.4 درصد ثابت بماند که نشان می‌دهد بانک مرکزی در این هفته نرخ‌ها را تغییر نخواهد داد.

همان‌طور که CryptoPotato در ماه می گزارش داد، همبستگی قوی بین قیمت بیت کوین و داده‌های CPI در سال جاری وجود داشته است.

رویدادهای کلیدی این هفته:

1. گزارش ماهانه اوپک – سه شنبه

2. داده‌های تورم CPI ماه می – چهارشنبه

3. تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره – چهارشنبه

4. کنفرانس مطبوعاتی فدرال رزرو – چهارشنبه

5. داده‌های تورم ماه می PPI – پنجشنبه

6. داده‌های احساسات مصرف کننده MI – جمعه

پنجشنبه، 13 ژوئن، شاهد انتشار گزارش‌های اصلی PPI (شاخص قیمت تولید کننده) خواهیم بود. این میانگین، تغییر در طول زمان در قیمت‌های فروش توسط تولیدکنندگان داخلی کالا و خدمات را اندازه‌ گیری می‌کند و یک شاخص تورم مکمل ارزشمند است که توسط سیاست ‌گذاران FOMC استفاده می‌شود.

رایان سویت، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در آکسفورد اکونومیکس، گفت: «فدرال رزرو منتظر مجموعه‌ای از داده‌ها است تا مطمئن شود که تورم در مسیری پایدار به سوی هدف 2 درصدی خود قرار دارد.

تحلیلگران انتظار دارند اولین کاهش نرخ بهره در نشست سیاستگذاری بانک مرکزی در سپتامبر و آخرین کاهش نرخ بهره در گردهمایی فدرال رزرو قبل از انتخابات ریاست جمهوری، در پنجم نوامبر اتفاق بیفتد.

اقتصاددانان بانک آمریکا در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران که روز جمعه منتشر شد، نوشتند: « فدرال رزرو باید دو کاهش نرخ بهره را در سال جاری و یک چرخه کاهش را که از سپتامبر آغاز می‌شود، پیش بینی کند.»

تصمیم فدرال رزرو احتمالا از قبل در بازارهای ارزهای دیجیتال لحاظ شده است زیرا تقریبا مشخص است که نرخ‌ها فعلا بدون تغییر باقی می‌مانند.

ممکن است در اواسط هفته نوسانات کمی وجود داشته باشد، اما حرکت جانبی احتمالا ادامه خواهد داشت. با این حال، آلت کوین‌ها ممکن است ضربه بخورند، زیرا تسلط بیت کوین نسبت به باقی آلت کوین‌ها در بازار همچنان بالا می‌باشد.

معامله‌گر کریپتو، «Emperor» افکار خود را در مورد وضعیت بازار با 390000 دنبال‌کننده‌اش در X در 9 ژوئن به اشتراک گذاشت.

آیا بازار در حال حاضر در وضعیت گیج کننده‌ای قرار دارد؟ آره.

از یک طرف ما انتظار داریم که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد و بازار را پامپ کند.

از طرف دیگر، ما کلاهبرداری از افراد مشهور را در بازار داریم که سبب نزول بازار شده است.

فکر من ساده است

اگر به منطقه 67-68K بریم،…

— Emperor👑 (@EmperorBTC) نهم ژوئن 2024

منبع خبر: cryptopotato

لینک مطلب: فدرال رزرو عاملی مهم در تزلزل بازارهای کریپتو