دارایی ارز دیجیتال شرکت گلکسی به 10 میلیارد دلار رسید. بازوی مدیریت دارایی گلکسی تا حدی این نقطه عطف را به ETF بیت کوین خود با Invesco نسبت داد، اگرچه جریان ورودی کم بوده است.

شرکت سرمایه‌گذاری رمزنگاری Galaxy Asset Management برای اولین بار با اشاره به افزایش علاقه سازمانی به دارایی‌های دیجیتال، دارایی‌های تحت مدیریت خود را 10 میلیارد دلار تخمین زد.

در 19 مارس، مایک نووگراتز، مدیر عامل Galaxy Digital، نقطه عطف را در X به اشتراک گذاشت، که به گفته او بخشی از پیشرفت مستمر در امکان دسترسی سرمایه‌گذاران به اقتصاد دیجیتال در حال رشد است.

در یک پست وبلاگ شرکت که در 18 مارس به روز شد (GAM) دارایی‌های اولیه تحت مدیریت را تا 29 فوریه 2024 10.1 میلیارد دلار گزارش کرد.

دارایی‌های این شرکت در ماه فوریه 24.8 درصد افزایش یافت که «اولاً ناشی از افزایش ارزش بازار بود»، اما تا حدی با جریان‌های خالص خروجی ناشی از «اجرای فرصت‌طلبی مداوم» جبران شد.

مایکل نووگراتز، اضافه کرد که (AUM) دارایی تحت مدیریت خود را در سال گذشته بیش از سه برابر کرده است که “منعکس کننده افزایش علاقه سازمانی به دارایی‌های دیجیتال است.”

این شرکت همچنین افزایش AUM را به «استراتژی سرمایه‌گذاری غیرفعال، فعال و مخاطره‌آمیز» از جمله Invesco Galaxy Bitcoin ETF (BTCO) نسبت داد.

با این حال، به گفته سرمایه‌ سایت‌های Farside، صندوق BTCO از نظر ورودی از رقبای خود عقب مانده است و تا به امروز تنها 175 میلیون دلار داشته است. همچنین صندوق فرانکلین بیت کوین ETF (EZBC) و صندوق بیت کوین WisdomTree (BTCW) از زمان راه اندازی در اواسط ژانویه شاهد ورودی کمتری بوده‌اند.

گلکسی Invesco نیز در حال رقابت برای یک برنامه تأیید شده ETF است، اگرچه تصمیم برای تآیید یا رد برنامه در اوایل فوریه به تعویق افتاد و آخرین مهلت آن برای 5 جولای تعیین شده است.

در سال 2023، املاک FTX، شرکت نووگراتز را منصوب کرد تا به فروش، سهام‌داری و پوشش دارایی‌های ارزهای دیجیتال آن کمک کند.

این شرکت گفت که از نزدیک با املاک FTX “برای کسب درآمد از دارایی‌های دیجیتالی شرکت به شیوه‌ای مسئولانه که از ارزش به نفع طلبکاران محافظت می‌کند و بدون بازارهای متلاطم” به حداکثر می‌رساند، همکاری می‌کند.

وی در ادامه افزود: «این تلاش همچنین به رشد AUM شرکت کمک کرده است.»

گلکسی پیش بینی می‌کند پس از راه اندازی ETF، قیمت بیت کوین 74 درصد افزایش خواهد یافت.

Galaxy Asset Management بخش سرمایه‌گذاری نهادی Galaxy Digital Holdings است که بازارهای جهانی و راه حل‌های زیرساخت دیجیتال را نیز شامل می‌شود. استیو کورز رئیس جهانی GAM است که در سال 2018 شروع به کار کرد.

سهام گلکسی دیجیتال (GLXY) در معاملات پس از ساعت کاری روز با 4 درصد کاهش در 12.80 دلار بسته شد، اما سهام از ابتدای سال 23.5 درصد افزایش یافته است. بیشتر این سودها پس از تصویب ETFهای بیت کوین در اواسط ژانویه به دست آمد، با این حال، سهام تقریباً 70 درصد از بالاترین قیمت 40 دلاری خود در آخرین اوج بازار کریپتو در نوامبر 2021 کاهش یافت.

منبع خبر: COINTELEGRAPH

لینک مطلب: گلکسی Novogratz شاهد موج قابل توجه سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری