FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

گوگل و پلتفرم رسانه‌های اجتماعی Reddit شراکتی را تشکیل داده‌اند که در آن Reddit محتوای خود را برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی (AI) غول موتور جستجو ارائه می‌کند. Reddit در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روش‌های بهبود یافته‌ای را برای مدل‌های آموزشی به گوگل ارائه خواهد کرد.

مشارکت با گوگل اولین توافق شناخته شده Reddit با یک شرکت بزرگ سازنده هوش مصنوعی است. از طریق این همکاری، Google می‌تواند از رابط برنامه‌نویسی برنامه داده Reddit (API) استفاده کند که امکان دسترسی به محتوای گسترده Reddit را در محصولات Google فراهم می‌کند.

 Reddit تصریح می‌کند که این به‌روزرسانی بر شرایط API داده‌های آن تأثیری نمی‌گذارد و محدودیت‌هایی را برای دسترسی تجاری حفظ می‌کند.

این همکاری با گوگل پس از آن صورت گرفت  که Reddit یک قرارداد آموزشی 60 میلیون دلاری با یک شرکت هوش مصنوعی منعقد کرده است. Reddit در سال گذشته برنامه‌ای را برای دریافت هزینه از شرکت‌ها برای استفاده از API اعلام کرد. مشارکت با گوگل اولین توافق شناخته شده Reddit با یک شرکت بزرگ سازنده هوش مصنوعی است.

در سال 2023، گوگل خط مشی حریم خصوصی خود را به روز کرد تا به آن اجازه دهد از داده‌های در دسترس عموم برای آموزش هوش مصنوعی استفاده کند. این به‌روزرسانی مدت کوتاهی پس از شکایت از OpenAI توسعه‌دهنده ChatGPT در کالیفرنیا به دلیل برداشتن اطلاعات خصوصی کاربران از طریق اینترنت ارائه شد.

علیرغم این معامله، گوگل و ردیت همیشه دیدگاه‌های یکسانی نداشتند. Reddit قبلاً تهدید کرده بود که گوگل را به دلیل استفاده از خزنده‌ها در سایت خود و به دلیل نگرانی از اینکه شرکت‌ها از داده‌های آن به صورت رایگان برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده کنند، مسدود خواهد کرد.

Reddit عرضه اولیه عمومی خود را در 22 فوریه ارائه کرد تا ارزش آن را افزایش دهد، که در سال 2021 به بیش از 10 میلیارد دلار رسید.

سازندگان مدل‌های هوش مصنوعی در ماه‌های اخیر به طور فعال توافق‌نامه‌هایی را با صاحبان محتوا برای گسترش داده‌های آموزشی خود امضا کرده‌اند، زیرا بسیاری از صاحبان محتوا ادعا می‌کنند که مطالب آنها بدون اجازه استفاده شده است.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: توافق گوگل برای آموزش هوش مصنوعی با Reddit