به گزارش شرکت مدیریت دارایی فیدلیتی (Fidelity)، در حالی که انتظار می‌رفت مؤسسات مالی برای افزایش بازدهی خود در سال ۲۰۲۳ به سراغ دیفای بروند، اما این اتفاق رخ نداد.

دلیل این امر نیز به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نسبت داده می‌شود که شرکت‌های مالی را به سمت محصولات سنتی با درآمد ثابت که “ایمن‌تر” تلقی می‌شوند، سوق داد.

در واقع، پلتفرم‌های دیفای معمولا به عنوان رابط‌های غیرقابل استفاده، مستعد هک‌ و اکسپلویت‌ها در نظر گرفته می‌شوند که باعث شده مؤسسات مالی “ریسک‌های مرتبط با قراردادهای هوشمند” را تحت نظر داشته باشند.

در همین حال، مؤسسات مالی در محیط‌های کم خطر، بازدهی ارائه‌شده توسط دیفای را بسیار پایین ارزیابی کردند. با این حال، اگر در سال ۲۰۲۴ بازدهی دیفای “جذاب‌تر از بازدهی بازارهای مالی سنتی (TradFi) شود و زیرساخت‌های توسعه‌یافته‌تری پدیدار گردد”، می‌توان شاهد علاقه مجدد سازمان‌ها به این نوع محصولات بود.

فیدلیتی همچنین انتظار دارد که شرکت‌ها با ایده قرار دادن دارایی‌های دیجیتال در ترازنامه‌ خود نفس راحتی بکشند. علاوه بر این، این شرکت درباره استیبل کوین‌ها هم پیش‌بینی می‌کند که بررسی نهادی دارایی‌های وابسته به دلار آمریکا “بزرگ‌ترین کاتالیزور بالقوه” در جهت پذیرش استیبل کوین‌ها در سال ۲۰۲۴ خواهد بود.

همچنین، این شرکت می‌گوید که مؤسسات مالی سنتی که استفاده از استیبل کوین‌ها را برای اهدافی مانند تسویه حساب‌ها مورد کاوش قرار می‌دهند، می‌توانند باعث افزایش مشروعیت استیبل کوین‌ها شوند.

در همین حال، فیدلیتی انتظار دارد که “پرداخت‌ها، حواله‌ها و تجارت بین‌المللی” به عنوان سه بخش اصلی، شاهد افزایش پذیرش این نوع رمزارز باشند؛ زیرا کاربران دسترسی سریع‌تری به استیبل کوین‌ها دارند.

فیدلیتی افزود:

احتمالا چارچوب‌های نظارتی شفاف‌تر می‌شوند و اطمینان بیشتری را ارائه می‌کنند.

این شرکت در ادامه پیش‌بینی کرد که تتر (USDT) و یواس‌دی کوین (USDC) در سال ۲۰۲۴ عقب‌نشینی نخواهند کرد و انتظار می‌رود که این بخش از بازار کریپتو در طول سال جاری همچنان به رشد خود ادامه دهد.

منبع : cointelegraph.com

لینک مطلب : کاهش نرخ بهره به نفع دیفای و استیبل‌کوین ها