اتاق بازرگانی دیجیتال، یک انجمن تجاری پیشرو در صنعت بلاک چین است که بازخورد خود را در مورد فرم پیشنهادی خدمات درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) ارائه کرده است.

در پاسخ اتاق بازرگانی، نیاز است که این فرم به‌طور مشخص ساده‌سازی شود تا استفاده از آن را برای کارگزارانی که با دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال سروکار دارند ساده‌تر نماید.

همچنین در مورد اطلاعات لازم در گزارش تراکنش‌های دارایی دیجیتال توسط مالیات‌دهندگان نگرانی‌هایی را از نظر حریم خصوصی ایجاد می‌کند.

اتاق از پیش‌نویس فرم به دلیل درخواست اطلاعات بیش از حد انتقاد کرد و این نشان‌می‌دهد که در فرم نهایی برای گزارش اولیه مالیاتی فقط اطلاعات ضروری مورد نیاز است، در حالی که کارگزاران در طول بررسی‌های خاص IRS جزئیات بیشتری را می‌خواهند.

IRS فرم مالیات رمز ارز

گروه حمایت از بلاک چین همچنین در مورد درخواست فرم برای اطلاعات حساس مانند شناسه تراکنش‌ها و آدرس دارایی‌های دیجیتال نگرانی‌هایی را مطرح کرد.

 آنها استدلال می‌کنندکه جزئیاتی به این شکل می‌تواند ناقض حریم خصوصی مالیات‌دهندگان باشد و فقط در صورت مشکوک‌بودن به فعالیت مجرمانه لازم است که این اطلاعات جمع‌آوری شود.

همچنین اشاره می‌کند که در فرم پیش‌نویس نیاز به دستورالعمل‌های مخصوص کارگزار است که در اینجا منظور نشده است و به IRS توصیه می‌کند که قبل از نهایی‌کردن فرم، دستورالعمل‌ها را برای بازبینی عمومی منتشر کند تا از تکمیل دقیق آن توسط  کارگزاران اطمینان حاصل شود.

این اتاق پیشنهاد می‌کند که این فرم باید به کارگزاران اجازه دهد که مشخص کنند که آیا دارایی دیجیتال مشمول نرخ مالیات متفاوتی است یا خیر، مثل NFT که ممکن است به عنوان کالای عمومی تلقی شوند و مالیات با نرخ بالاتری بر آن اعمال شود.

در ضمن بیان می‌کند که این امر به جلوگیری از اشتباهات در پردازش IRS و اطمینان از گزارش دقیق مالیاتی کمک می‌کند.

IRS پیش‌نویس فرم را در 18 آوریل منتشر کرد و از پیشنهادات خود دفاع کرد ولی نظرات اتاق بازرگانی در مورد مقررات پیشنهادی مرتبط در نوامبر 2023 ارائه شده است.

بر اساس فرم پیش‌نویس، کارگزاران باید فرم 1099- DA را برای هر مشتری که دارایی‌های دیجیتال را می‌فروشد یا مبادله می‌کند تهیه کنند، کارگزاران شامل اپراتورها، منشی‌های پرداخت دارایی دیجیتال، ارائه‌دهندگان کیف پول میزبان، ارائه‌دهندگان کیف پول بدون میزبان و غیره هستند.

پس از اعلام لزوم گزارش‌دهی، جامعه کریپتو به این موضوع واکنش نشان‌داد و انجمن بلاک چین گفت این قانون حاوی سوء تفاهم‌های اساسی درباره ماهیت دارایی‌های دیجیتال و فناوری غیرمتمرکز است.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: فرم مالیات رمز ارز IRS