آیا ETF اتریوم تایید شد؟ ETF VanEck اتریوم نقطه ای را توسط DTCC لیست کرد.

ETF VanEck Depository Trust & Clearing Corporation یا DTCC نقشی حیاتی در بازار ETF آمریکا ایفا می‌کند.

 شرکت VanEck امروز از ETF استراتژی اتریوم (EFUT) رونمایی کرد که هدف آن دستیابی به سود سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری در قراردادهای فیوچرز اتریوم است.

ETF VanEck در حال حاضر در وب‌سایت DTCC غیرفعال است، به این معنی که تا زمانی که تأییدیه‌های نظارتی لازم را دریافت نکند، قابل پردازش نیست.

در ایالات متحده در 23 مه، بررسی‌های زیادی در مورد تایید احتمالی یک صندوق قابل معامله در بورس اتریوم ETF توسط مدیریت سرمایه‌گذاری جهانی DTCC انجام شد که هدف آن سپرده‌گذاری مطمئن و تسویه حساب است که با نماد ETHV ثبت شد.

DTCC یک ارائه‌دهنده زیرساخت بازار مالی آمریکایی است که خدمات تسویه، تسویه و گزارش معاملات را به افراد در بازار مالی ارائه می‌دهد.

فهرست شدن در DTCC یک مرحله مهم قبل از تایید نهایی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در نظر گرفته می‌شود.

  ETF فهرست شده توسط DTCC. ETH ETF نقطه‌ای فرانکلین تمپلتون یک ماه پیش در پلتفرم لیست شد.

DTCC گفت که لیست ETF شامل هر دو ETF فعال است که ممکن است توسط DTCC بررسی شود و ETFهایی که هنوز فعال نیستند در حال حاضر بررسی نمی‌شوند.

گزارش دیگری حاکی از آن است که مقامات SEC با Nasdaq ،Chicago Board Options Exchange و New York Stock Exchange برای به روز رسانی و تغییر برنامه‌های فعلی Ether ETF تماس گرفتند.

با نزدیک‌شدن تاریخ تصمیم‌گیری برای ETF اتریوم نقطه‌ای، کریپتوکاران مضطرب شده‌اند به نظر می‌رسد که تغییر قابل توجه در موضع کمیسیون SEC در هفته گذشته به کاخ سفید مرتبط باشد.

جیک چروینسکی، وکیل رمز ارز، با پستی در X گفت که سیاست توسط سیاست هدایت می‌شود و ماه‌هاست که کریپتو در نبرد سیاسی پیروز شده است.

او همچنین حدس زد که حمایت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از ارز دیجیتال،  دولت آمریکا را مجبور به تغییر سیاست خود کرده است.

23 می آخرین مهلت برای تصمیم SEC در مورد برنامه ETF نقطه‌ای شرکت VanEck است. پس از ماه‌ها بررسی در مورد انکار احتمالی ETF های نقطه‌ای اتریوم، SEC در اوایل این هفته اقدام کرد.

SEC ابتدا از مدیران مالی درخواست کرد که پرونده های b-419 خود را در ETFهای اتریوم  پیشنهادی خود اصلاح و مجدداً ثبت کنند.

برخی از تحلیلگران این حرکت را نشانه مثبتی می‌دانستند که شانس تایید را از 25 درصد به 75درصد افزایش می‌داد.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: آیا ETF اتریوم تایید شد