طی نقص امنیتی به وجود آمده در پلتفرم NFT Trader حداقل 13 باشگاه قایق بادبانی میمون و 37 توکن به ارزش 3 میلیون دلار به سرقت رفته‌اند.

پلتفرم معاملاتی همتابه‌همتا NFT Trader در 16 دسامبر دچار یک نقص امنیتی شد که هکرها نیز از این فرصت استفاده کردند و میلیون‌ها دلار توکن غیرقابل تعویض (NFT) را به سرقت بردند.

NFT Trader در X (توئیتر سابق) این حادثه را تایید کرد. این حمله قراردادهای هوشمند قدیمی را هدف قرار داد. همچنین این پلتفرم از کاربران می‌خواهد تا نمایندگی‌های خود را از دو آدرس زیر پس بگیرند: 0xc310e760778ecbca4c65b6c559874757a4c4ece0 و 0x13d8faF4A690f5AE52E2D2C52938d1167057B9af

طبق گزارشات Revoke.cash، در میان NFTهای دزدیده شده حداقل 13 باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته و 37 توکن Bored Ape همچنین VeeFriends و World of Women NFT به سرقت رفته که ارزشی معادل 3 میلیون دلار دارند.

این هک شایعات زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت. با این حال هنوز مشخص نشده که چه تعداد هکر از این نقص امنیتی سوء‌استفاده کرده‌اند. یکی از مهاجمان طی پیامی اکسپلویت اصلی را به کاربر دیگری نسبت داد و نوشت: «من به اینجا آمدم تا زباله‌های باقیمانده را جمع کنم.»

این مهاجم افزود:

در ابتدا برای جمع‌آوری زباله‌های باقی‌مانده به اینجا آمدم. ابتدا تصور می‌کردم که فقط می‌توانم Token دریافت کنم اما دریافتم که NFT نیز می‌توانم به دست بیاورم. من آدم خوبی هستم ارزش این NFTها برای یک زندگی آزاد کافی است اما من نسبت به آن اهمیتی نمی‌دهم. من ترجیح می‌دهم زباله‌های باقی‌مانده را جمع کنم.

مهاجم ادعا کرد که مهارت‌های فنی محدودی دارد و همچنین به قربانیان پیشنهاد داد که در ازای NFTهای خود 10 درصد جایزه در اتر بپردازند.

مهاجم در ادامه گفت:

من نمی‌توانم همه NFTهای آسیب دیده را به یکباره دریافت کنم. این امر برای من انرژی و زمان زیادی را صرف می‌کند. اگر می‌خواهیم میمون NFT را برگردانید باید به من جایزه بپردازید، این همان چیزی است که من سزاوار آن هستم.

یکی از قربانیان گفت که مهاجم یک NFT کمیاب را به همراه 31 اتر به ارزش تقریبا 70680 دلار برگردانده است.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: هک NFT Trader موجب به سرقت رفتن میلیون‌ها دلار NFT شد