در سه ماهه گذشته خریداری ETF بیت کوین توسط غولهای مالی قدیمی انجام شده است.

در ایالات متحده تا 31 مارس 2024، 937 شرکت حرفه‌ای در بازار نقدی ETF بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند.

بیت کوین همچنان در دنیای واقعی، بوسیله شرکت های مالی قدیمی (TradFi) مورد پذیرش قرار میگیرد که با سرعت قابل توجهی از دارایی دیجیتال استقبال می‌کنند.

 سرمایه‌گذاری قابل توجه در صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) نشان‌دهنده علاقه فزاینده سازمانی به سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال است.

در سه ماهه گذشته، تعداد قابل‌توجهی از بانک‌ها، مدیران سرمایه‌گذاری، صندوق‌های تامینی و شرکت‌های حرفه‌ای، ETF بیت‌کوین را خریداری کردند به‌طوری که پرونده‌های 13F آنها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) دیده می‌شود.

توییتی در پلتفرم تحلیل سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال K33 Research نشان داد که 937 شرکت حرفه‌ای در ایالات متحده تا 31 مارس در بازار ETF بیت کوین لحظه‌ای سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

از این رو، ممکن است شناسایی و فهرست شرکتهای رشد یافته TradFi را در بیت کوین دشوار کند.

برخی از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ ETF بیت کوین توسط Millennium Management، یک صندوق بزرگ تامین و Susquehanna International Group (SIG)، یک شرکت تجارت جهانی انجام شد که این شرکت‌ها به ترتیب ۲ میلیارد و ۱ میلیارد دلار در محصولات بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری‌های Millennium Management و SIG توسط Bracebridge Capital، یک صندوق تامینی مستقر در بوستون که دانشگاه‌های برتر مانند Yale و Princeton را مدیریت می‌کند و Boothbay Fund، یکی دیگر از مدیران صندوق مستقر در نیویورک است که این نهادها به ترتیب ETFهایی به ارزش 434 و 377 میلیون دلار خریداری کردند.

ETF قابل توجهی نیز از سوی شرکت بزرگ بانکی ایالات متحده مورگان استنلی و شرکت مشاوره Pine Ridge Advisers، با سرمایه‌گذاری در مجموع 269 میلیون دلار و 205.8 میلیون دلار، فاش شد.

علاوه بر این، مدیر دارایی جایگزین Aristeia Capital، شرکت سرمایه‌گذاری Graham Capital و مدیر صندوق تامینی Crcm LP به ترتیب 163.4 میلیون دلار، 102.6 میلیون دلار و 96.6 میلیون دلار بیت کوین معامله کردند.

بسیاری از شرکت‌های حرفه‌ای دیگر نیز سرمایه‌گذاری‌های کوچک‌تری را در بازار ETF بیت کوین فاش کردند.

 برخی از آنها عبارتند از مشاوران های‌تاور با 68 میلیون دلار، گروه سرمایه‌گذاری قلعه با 53.6 میلیون دلار، تحقیقات سرمایه‌گذاری کمبریج با 40 میلیون دلار، مشاوران مالی سکویا با 12 میلیون دلار، مشاوران مجتمع با 11 میلیارد دلار و مشاوره براون با 4 میلیون دلار.

قابل ذکر است که بانک‌های بزرگی نیز مانند JPMorgan Chase و Wells Fargo مبالغ کمتری را در بازار ETF بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کردند که در مجموع به ترتیب ۷۶۰،۰۰۰ و ۱۴۳،۰۰۰ دلار بودند.

همچنین شایان ذکر است که بیشتر این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌های خود را در چندین ETF پخش می‌کنند که بیشترین آنها مانند GBTC Grayscale ،IBIT BlackRock ،FBTC Fidelity و ARKB از Ark Invest هستند.

در همین حال، بازار دارایی دیجیتال ممکن است به زودی شاهد هجوم سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های حرفه‌ای دولتی باشد.

 هیئت سرمایه‌گذاری ایالت ویسکانسین در حال حاضر با 163 میلیون دلار با سرعت در ETF های بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند.

منبع خبر: cryptopotato

لینک مطلب: خریداری ETF بیت کوین توسط غولهای قدیم مالی