ریپل، پیشتاز ارائه‌ راه‌حل‌های بلاک چین و کریپتو، برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا در 4 آوریل 2024 بر پایه اتریوم و ریپل اعلام کرد.

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل می‌گوید: انتظار می‌‌رود بازار استیبل کوین، که در حال حاضر حدود 150 میلیارد دلار ارزش دارد، رشد قابل توجهی داشته باشد و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2028 می‌تواند از 2.8 تریلیون دلار فراتر رود.

 او می‌گوید، ورود به این بازار در پاسخ به افزایش تقاضا برای استیبل کوین‌هایی است که اعتماد را ارائه می‌کنند، یعنی ثبات و سودمندی.

وی این حرکت را یک “گام طبیعی” برای شرکت توصیف کرد: «این یک گام طبیعی برای ریپل است و باعث پرکردن شکاف بین امور مالی سنتی و ارزهای دیجیتال می‌شود.»

همچنین گفت: «در ابتدا، استیبل کوین ریپل در بلاک چین‌های ریپل و اتریوم در دسترس قرار می‌گیرد و سپس برنامه‌های گسترش بلاک چین‌های‌ اضافی و پروتکل‌ها و امورمالی غیرمتمرکز را ایجاد خواهیم کرد.»

مونیکا لانگ، رئیس ریپل، بر اهمیت این رویکرد چند زنجیره‌ای تاکید کرد و گفت انتشار استیبل کوین بر پایه اتریوم و ریپل موجب باز شدن فرصت‌های جدید در حوزه‌های متعدد می‌شود.

قابلیت‌های اصلی ریپل، از جمله صرافی غیرمتمرکز و بازاریابی خودکار، ریپل را به عنوان دارایی معتبر ساخته است.

ایجاد یک استیبل کوین قابل اعتماد بر پایه ریپل باعث پذیرش و توسعه بیشتر آن می‌شود.

طبق بیانیه مطبوعاتی ریپل، مزایای اساسی استیبل کوین ریپل عبارتند از ماهیت سازمانی آن، انطباق اولیه، نقدشوندگی در صرافی غیرمتمرکز ریپل، ذخیره شفاف استیبل کوین و سازگاری چند‌منظوره.

 هدف این ویژگی‌ها برآوردن نیازهای مؤسسات مالی سنتی و بخش‌های رو به‌ رشد  است.

ریپل، ادعا می‌کند که استیبل کوین آینده بر اساس دلار آمریکا مزیت‌های زیادی دارد. اولاً، استیبل کوین ریپل به‌ عنوان یک راه‌‌حل در سطح سازمانی، طراحی شده است تا بتواند نیازهای مؤسسات مالی و شرکت‌ها را برآورده کند.

ثانیاً، ریپل تضمین می‌کند که استیبل کوین در سراسر جهان در چارچوب‌های قانونی عمل می‌کند و اعتماد کاربران را جلب خواهد کرد.

علاوه بر این، اشاره می‌کند که ادغام استیبل کوین با صرافی غیرمتمرکز ریپل باعث افزایش نقدینگی و سود برای کاربران، توسعه‌دهندگان و برنامه‌های کاربردی در این حوزه می‌شود.

شفافیت و مطمئن بودن نیز از جنبه‌های اصلی استیبل کوین ریپل است و این شرکت متعهد می‌شود که گواهی‌های ماهیانه ذخیره پول نقد و معادل‌های نقدی را به صورت سکه منتشر کند.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، رشد انفجاری در بازار استیبل کوین و تبدیل آن طی چند سال آینده به یک صنعت چند تریلیون دلاری را پیش‌بینی می‌کند.

منبع خبر: cryptoglobe

لینک مطلب: ریپل قصد دارد استیبل کوین با پشتوانه دلاری برپایه اتریوم و ریپل راه‌اندازی کند