SEC نسبت به افزایش کلاهبرداری‌ها با هدف قراردادن رسانه‌های اجتماعی برجسته، تبلیغات هوش مصنوعی، جعل هویت، پمپاژ و تخلیه و تقلب در هزینه‌های پیش‌پرداخت به سرمایه‌گذاران هشدار داد.

کلاهبرداران با سوء استفاده از هیجان کریپتو، از وب‌سایت‌های جعلی و جعل هویت برای فریب قربانیان استفاده می‌کنند و لذا تأکید می‌شود که کاربران حتما احتیاط کنند.

به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که با ادعای سرمایه‌گذاری از پیشنهادات ناخواسته اجتناب کنند و برای محافظت در برابر افزایش خطرات تقلب در رمز ارز تحقیقات کاملی را انجام دهند.

با رواج کلاهبرداری‌ها هر کسی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند باید در جریان باشد و از سرمایه خود محافظت کند.

چه در حوزه ارزهای دیجیتال تازه‌کار باشید و چه یک سرمایه‌گذار باتجربه، هوشیاری در برابر این تهدیدات مهم‌تر از همیشه است.

با توجه به اینکه این خطرات به‌سرعت در حال تغییر و رشد هستند، SEC تاکید می‌کند که مراقب باشید.

روز چهارشنبه، دفتر آموزش سرمایه‌گذاران SEC اطلاعیه‌ای منتشر کرد که در آن به پنج ترفند رایج کلاهبرداران برای سرقت پول از سرمایه‌گذاران اشاره کرد.

از آنجایی که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در سال‌های اخیر محبوب‌تر شده‌اند، کلاهبرداران شروع به سوء استفاده از این هیجان کرده‌اند و از ترفندهای هوشمندانه و پیشرفته برای فریب سرمایه‌گذاران ناآگاه استفاده می‌کنند.

این کلاهبرداران از هیاهو و شور و شوق پیرامون ارزهای دیجیتال سود می‌برند و لازم است که حتما سرمایه‌گذاران آگاه باشند.

با آگاهی از این تاکتیک‌ها، افراد می‌توانند خود را از قربانی شدن در این کلاهبرداری‌ها محافظت کنند و از مزایای بازار رو به رشد ارزهای دیجیتال بهره‌مند شوند.

SEC  هشدار داد که کلاهبرداران از انواع ترفندها برای متقاعد کردن سرمایه‌گذاران برای گرفتن پول استفاده می‌کنند و اگر پول از طریق ارز دیجیتال ارسال شود، بازگرداندن آن بسیار دشوار است.

  انواع کلاهبرداری‌های رمز ارز که SEC به سرمایه‌گذاران هشدار می‌دهد مراقب آنها باشند.

یکی از رایج‌ترین ترفندها ایجاد ارتباط کلاهبرداران با قربانیان احتمالی از طریق پلتفرم‌ رسانه‌های اجتماعی یا  پیام‌های متنی است.

کلاهبرداران اغلب وب‌سایت‌های جعلی ایجاد می‌کنند که سودهای فزاینده‌ای را نشان می‌دهند و حتی در ابتدا برای ایجاد اعتماد اجازه می‌دهند که برداشت‌های کوچک انجام دهند.

اما زمانی که مبالغ سرمایه‌گذاری بیشتر می‌شود، پول در کیف پول دیجیتال کلاهبرداران ناپدید می‌شود.

آن‌ها با انتشار کلمات کلیدی در مورد هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی وعده بازگشت سرمایه‌گذاری شگفت‌انگیز در طرح‌های رمزنگاری جعلی را می‌دهند.

کلاهبرداران حتی ممکن است از خود هوش مصنوعی برای ایجاد مطالب بازاریابی جعلی استفاده نمایند، مثل ساخت ویدیوهایی از افراد مشهور که کلاهبرداری را تبلیغ می‌کنند.

مجرمان همچنین با جعل هویت شخصیت‌های معتبر، سازمان‌های‌دولتی و سازمان‌هایی که مورد اعتماد خود SEC هستند کلاهبرداری می‌کنند.

 همچنین با ربودن حساب‌ رسانه‌های اجتماعی پیام‌هایی را ارسال می‌کنند که به نظر می‌رسد از طرف دوستان و اعضای خانواده شما درباره یک فرصت عالی ارز دیجیتال است.

SEC توصیه می‌کند حتی اگر به نظر می‌رسد پیام از طرف شخصی که شما می‌شناسید آمده باشد، حتما قبل از تعامل مطمئن شوید.

منبع خبر: coingabbar

لینک مطلب: هشدار SEC درباره افزایش کلاهبرداری ارز دیجیتال