وزارت دادگستری ایالات متحده با صدور حکم CZ، به دنبال محکومیت سه سال زندان و جریمه 50 میلیون دلاری برای موسس بایننس است. با این حال، تیم دفاعی CZ در تلاش برای تبدیل مجازات زندان او به آزادی مشروط هستند. آنها معتقدند CZ قبلاً با پرداخت جریمه سنگین، مسئولیت اقدامات خود را بر عهده گرفته است، بنابراین نباید او را روانه زندان کرد.

در روز سه‌شنبه، وزارت دادگستری (DOJ) برای CZ، حکم 36 ماه زندان را صادر کرد. آنها او را متهم می‌کنند که به بایننس اجازه داده قوانین فدرال در مورد تحریم‌ها و پولشویی را زیر پا بگذارد. با این حال، تیم CZ به سرعت پاسخ داد و استدلال کرد که هیچ کس قبلاً به خاطر این اتهامات به زندان نرفته است. آنها به جای آن خواهان آزادی مشروط هستند که به CZ اجازه می‌دهد در ابوظبی بماند.

با این حال، وزارت دادگستری از موضع سخت خود دفاع کرده و بیان می‌کند که مجازات شدید به عنوان هشدار برای دیگرانی است که به سود غیرقانونی فکر می‌کنند. وزارت دادگستری CZ را متهم کرد که با رعایت نکردن درست قوانین، پول زیادی به دست آورده است.

در اصل، CZ طبق توافقنامه خود با حداکثر 18 ماه زندان روبرو بود. با این حال، وزارت دادگستری اکنون می‌خواهد این زمان را افزایش دهد. آنها ادعا می‌کنند که CZ هیچ اقدامی برای جلوگیری از تبدیل شدن بایننس به مرکزی برای تراکنش‌های مشکوک (استفاده از ارز دیجیتال برای مقاصد غیرقانونی یا انتقال پول از تراکنش‌های مشکوک آنلاین) انجام نداده است.

وزارت دادگستری در مورد دستورالعمل‌های مجازات برای مدیر عامل Binance، بسیار ناراضی است؛ زیرا آنها معتقدند CZ از فعالیت‌هایی که در بایننس اتفاق افتاد، آگاه بوده و حتی آنها را تشویق کرده است.

وکلای CZ می‌گویند که او از تمام جزئیات در مورد پول مشکوک که از طریق Binance مبادله می‌شد، اطلاعی نداشت. آنها می‌گویند که او در جزئیات پیچیده این که چه کسی پول را اداره می‌کرد و با آن چه می‌کرد، دخالت نداشت.

به نظر می‌رسد که تنها بخش کوچکی از تجارت بایننس شامل تراکنش‌های مشکوک می‌شود، بنابراین بعید است که CZ، در سازماندهی آنها نقش داشته باشد.

علاوه بر این، آنها استدلال می‌کنند که CZ دوباره همان اشتباه را مرتکب نمی‌شود و قویاً از آزادی مشروط به جای زندان دفاع می‌کنند. آنها نمی‌خواهند این وضعیت بیش از حد بر زندگی او تأثیر منفی بگذارد.

تیم او که شامل افراد برجسته ای مانند سناتور سابق ایالات متحده، مکس باوکوس، است از او دفاع می‌کند و تاکید می‌کند که او آن آدم بدی نیست که برخی او را به تصویر می‌کشند.

از آنجایی که مسائل حقوقی برای CZ ادامه دارد، او نمی‌تواند به دبی بازگردد و در کنار خانواده اش باشد. بایننس نیز به اشتباهات خود اعتراف کرده و با نظارت دادگاه با پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه موافقت کرده است.

CZ و وکلای او در حال آماده شدن برای یک جلسه بزرگ در 30 آوریل هستند. آنها امیدوارند مقامات را متقاعد کنند که آزادی مشروط، نه رفتن به زندان، بهترین انتخاب است. امیدواریم که آنها بتوانند موفق شوند!

منبع خبر: CRYPTOPOLITAN

لینک مطلب: صدور حکم CZ بنیانگذار صرافی بایننس به تعویق افتاد