SEC ایالات متحده سرکوب نظارتی اتریوم را قبل از انتخابات نوامبر کاهش داده است زیرا به طور قابل‌توجهی رای‌دهندگان روی ارزهای دیجیتال متمرکز شده‌اند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، بستن تحقیقات خود در مورد اتریوم 2، را به Consensys Inc شرکت توسعه نرم‌افزار متمرکز بر شبکه اتریوم اطلاع داد.

در نامه‌ای به تاریخ 18 ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خاطرنشان کرد با وجود اینکه موافق نتیجه‌ قانونی آن نیست ولی به اقدامات اجرایی آن ادامه نخواهد داد.

در این نامه آمده است بر اساس دستورالعمل‌های مندرج در بند آخر قانون اوراق بهادار شماره 5310 ما اخطار می‌دهیم که به هیچ وجه نباید این امر به عنوان تبرئه شدن از تحقیقات تلقی شود.

اقدام SEC ایالات متحده برای بستن تحقیقات پیروزی بزرگی برای توسعه‌دهندگان اتریوم است و اطلاعات قیمتی اتریوم نقطه عطفی برای فضای وب 3 در سطح جهان است.

  Consensys در یک پست X گفت که اکنون اتریوم می‌تواند به جلو حرکت کند، هر چند که SEC ایالات متحده ادعا کند که فروش اتریوم، قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است.

Consensys افزود که بسته‌شدن تحقیقات اتریوم بسیار مهم است، ولی برای بسیاری از توسعه‌دهندگان بلاک چین، ارائه‌دهندگان فناوری و شرکت‌های صنعتی که از اجرای غیرقانونی و تهاجمی کریپتو SEC آسیب دیده‌اند، زیاد اهمیتی ندارد.

با این حال تیم حقوقی Consensys به مبارزه برای شفافیت نظارتی در مورد مبادله و استیکینگ MetaMask ادامه می‌دهد، در صورتی‌ که آژانس تاکید کرد که این شرکت قوانین اوراق بهادار را نقض کرده‌است.

همانطور که Coinspeaker قبلاً گزارش داده بود، SEC ایالات متحده همه پرونده‌های 19b-4 را تأیید کرد، اما تأیید نهایی S-1 پس از بررسی و تحقیقات انجام خواهد شد.

با بسته‌شدن تحقیقات اتریوم، فهرست‌بندی و معامله در محل ETFهای اتریوم در هر زمان می‌تواند انجام شود. علاوه بر این، اتریوم اکنون کالایی مشابه بیت کوین، طلا و نفت خام عمل می‌کند.

شبکه اتریوم با ارزش کل بیش از 62 میلیارد دلار و بیش از 79 میلیارد دلار ارزش در بازار استیبل کوین، پیشتاز فضای وب 3 و قراردادهای هوشمند است و همچنین به دلیل سازگاری با سایر بلاک چین‌های لایه یک از طریق EVM خود به یک حوزه قوی تبدیل شده است.

با تایید ETF نقطه‌ای اتریوم در هنگ‌کنگ و ایالات متحده، در صنعت آلت کوین قیمت اتریوم برای شروع رشد سهمی مورد انتظار موقعیت خوبی دارد.

علاوه بر این، SEC ایالات متحده احتمالاً همان مسیر را در سایر آلت کوین‌ها نیز دنبال می‌کند، به‌ویژه آنهایی که به تمرکززدایی قابل توجهی با پیشتازی Cardano (ADA) رسیده‌اند.

از نظر تکنیکال، قیمت اتریوم می‌تواند به راحتی به بالاترین حد خود برسد، زیرا در چند سال اخیر عرضه آن در صرافی‌ها به پایین‌ترین حد خود کاهش می‌یابد. بر اساس آخرین اوراکل‌های رمز ارز دیجیتال، در ۲۴ ساعت گذشته قیمت اتریوم در برابر دلار آمریکا ۳ درصد افزایش یافت و در روز چهارشنبه در جریان جلسه اروپا حدود ۳۵۴۲ دلار معامله شد.

منبع خبر: coinspeaker

لینک مطلب: قرار توقف تحقیقات در مورد اتریوم 2