طبق گزارش‌ها، اداره مالیات استرالیا به دنبال اطلاعات شخصی و جزئیات تراکنش بیش از 1.2 میلیون کاربر صرافی ارز دیجیتال برای جلوگیری از فرار تعهدات مالیاتی کریپتو است.

طبق اطلاعیه‌ای که ماه گذشته توسط رویترز منتشر شد، اداره مالیات استرالیا (ATO) گفت که این داده‌ها به شناسایی معامله‌گرانی کمک می‌کند که ممکن است مالیات خود را در معاملات کریپتو پرداخت نکرده باشند.

ATO، پیگیر اطلاعات شخصی از جمله تاریخ تولد کاربران، حساب‌ رسانه‌های اجتماعی، شماره تلفن و همچنین جزئیات مربوط به تراکنش‌هایی مانند آدرس کیف پول، معاملات سکه و جزئیات حساب بانکی خواهد بود.

از نظر بازرسین استرالیا، ارزهای دیجیتال برخلاف سایر ارزهای خارجی دارایی‌های مشمول مالیات هستند.

بنابراین پرداخت مالیات بر درآمد سرمایه توسط معامله‌گران در سود حاصل از فروش دارایی‌های ارز دیجیتال لازم است.

طبق اطلاعیه ATO، ماهیت پیچیده فضای ارزهای دیجیتال می‌تواند منجر به عدم آگاهی در مورد تعهدات مالیاتی شود.

توانایی خرید دارایی‌های کریپتو با استفاده از اطلاعات نادرست می‌تواند برای کسانی که به دنبال فرار از تعهدات مالیاتی هستند جذاب باشد.

فرار مالیاتی جهانی کریپتو در راه است و استرالیا تنها حوزه قضایی نیست که به دنبال جمع آوری مالیات‌های پرداخت نشده از سود دارایی‌های ارز دیجیتال است.

ساحل بهال، مدیرکل آژانس درآمد کانادا (CRA)، گفت که آژانس در حال انجام بیش از 400 بازرسی مربوط به ارز دیجیتال می‌باشد و در مورد صدها سرمایه‌گذار ارز دیجیتال تحقیق کرده است تا بتواند مالیات‌های پرداخت نشده کریپتو را دریافت کند.

در ترکیه، انتظار می‌رود که دولت قوانین مربوط به رمز ارز را در اواخر سال جاری مشخص کند و لایحه قانونی جدیدی را برای مالیات‌های کریپتو فراهم نماید.

در ایالات متحده بازرسین قصد دارند نرخ مالیات بر درآمد سرمایه بلندمدت را به 44.6 درصد افزایش دهند و فقط شامل سرمایه‌گذارانی است که بیش از یک میلیون دلار در سال درآمد دارند.

پیشنهاد بودجه فدرال دولت بایدن شامل مالیات 25 درصدی بر سودهای محقق نشده برای افراد دارای دارایی خالص بسیار بالا است. این بدان معناست که افراد با سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه یا دارایی‌هایی که ارزش آنها افزایش یافته است، ملزم به پرداخت مالیات بر این سود هستند، حتی اگر دارایی‌ها را نفروخته باشند.

متیو والراث، بنیانگذار Crypto Tax Made Easy، به کوین تلگراف گفت: برای 99.9 درصد از مردم، این پیشنهاد مانند یک همبرگر بزرگ و چرب است، زیرا فقط در حد یک پیشنهاد است.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: اداره مالیات استرالیا به دنبال اطلاعات 1.2 میلیون از کاربران صرافی ارز دیجیتال