نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳، در مجموع ۱۱۷ هک رخ داده که در این میان ۷۲۰ میلیون دلار از طریق نقض کنترل دسترسی و راگ پول، به سرقت رفته است.

در حالی که خسارات (۴۹.۸۰ میلیون دلار) از حوادث راگ پول به طور قابل‌توجهی کمتر از ۴۴۹ میلیون دلار از دست رفته از طریق کنترل دسترسی و ورود مجدد است، اطلاعات این تحقیق بیان گر این است که اتفاقات راگ پول رایج ترین قالب این حمله می باشد.

بر اساس آخرین گزارش امنیتی Web۳ توسط حسابرس امنیت بلاکچین Hacken، در مجموع ۱۱۷ هک در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ وجود داشته و ارزش وجوه دزدیده‌شده در این دوره به بیش از ۷۲۰ میلیون دلار رسیده است.

برای مقایسه، ۱۳۱ هک در سه ماهه قبل وجود داشت، اما تنها ۳۲۷ میلیون دلار به سرقت رفت.

همان‌طور که در این گزارش اشاره شده، نقض‌های کنترل دسترسی دوباره، مضرترین حملات مالی بودند؛ به طوری که “فقط ۸ حادثه باعث ضرر ۴۴۹ میلیون دلاری شد”.

در این گزارش آمده است که راگ پول به شدت رایج شده است؛ نوعی کلاهبرداری خروج سرمایه که با برداشت ناگهانی نقدینگی مشخص می‌شود، که اغلب با تغییرات در توکنومیک یا قرارداد هوشمند پروژه همراه است.

درک آناتومی این کلاهبرداری بسیار مهم است؛ زیرا آنها بیشترین سوءاستفاده‌های امسال را تشکیل می‌دهند. علی‌رغم میانگین نسبتاً پایین ۶۳۸,۵۹۴ دلاری که توسط عوامل مخرب وصول شده است، این یکی از ساده‌ترین کلاهبرداری‌ها است که می‌توانید جلوی آن را بگیرید.

در همین حال، این گزارش از کاربران خواست تا قبل از سرمایه‌گذاری وجوه خود، مالکیت رمزارز، شرایط نقدینگی و نتایج حسابرسی آن را تجزیه و تحلیل کنند.

این گزارش افزوده است که کاربران همچنین باید پروژه‌هایی را که کنترل‌های مدیریتی و مالی تحت رهبری جامعه‌شان را کنار گذاشته‌اند، در اولویت بررسی قرار دهند.

منبع : news.bitcoin.com

لینک مطلب : متداول ترین و ویرانگر ترین راه های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در سال 2023